Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

filmo Ashes in the Snow peržiūra ir diskusija

Sukurta 2019.01.10 / Atnaujinta 2019.01.24 10:26
     filmo Ashes in the Snow peržiūra ir diskusija

    Sausio 22 d. vakarą Briuselyje Europos Istorijos namuose EP narys A. Saudargas, Lietuvos ambasada Belgijos Karalystėje ir Nuolatinė atstovybė prie ES surengė trijų istorikų iš Lietuvos, Belgijos ir Prancūzijos diskusiją “Sovietų režimo nusikaltimai: kontekstas ir pasakojimai” bei filmo “Tarp pilkų debesų” peržiūrą.

    Pilną salę susirinkusių svečių sveikinęs A. Saudargas pabrėžė, kaip svarbu Europai suvokti dviejų totalitarizmų - nacizmo ir bolševizmo - paliktas žaizdas ir kurti vieningą istorinį pasakojimą. Diskusijoje dalyvavę Wym Coudenys iš KU Leuven universiteto, Philippe Perchoc, dėstantis Europos koledže ir UCL, ir Inga Zakšauskienė iš VU Istorijos fakulteto kalbėjo apie istorinės atminties svarbą vieningos ES kūrimui, sovietinių nusikaltimų Baltijos valstybėse paliktą istorinę traumą, kodėl Europoje iki šiol apie šiuos nusikaltimus vis dar taip nedaug žinoma bei kaip tai pakeisti. Visi sutiko, kad Europos istorija įvairialypė, tas pats fenomenas skirtingos Europos kampeliuose gali būti traktuojamas skirtingai, todėl labai svarbu surasti bendrą pamatą grįstą mūsų vertybėmis ir patirtimis. Renginį moderavo Andrius Avižius NATO Parlamentinės asamblėjos civilinio saugumo komiteto direktorius.

    Renginyje dalyvavo įvairių šalių ambasadoriai, EP ir kitų ES institucijų, Belgijos užsienio reikalų ministerijos atstovai bei Briuselio gyventojai.

    Naujienlaiškio prenumerata