Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Briuselio BOZAR Menų centre atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda

Sukurta 2018.11.16 / Atnaujinta 2018.11.19 09:54
  Briuselio BOZAR Menų centre atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda

  Lapkričio 15 d. Briuselio BOZAR Menų centre atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“ (kuratoriai Marija Drėmaitė, Giedrė Jankevičiūtė ir Vaidas Petrulis).

  Virš 200 susirinkusių svečių sveikinęs BOZAR meno direktorius Paul Dujardin džiaugėsi, kad Belgijoje vis daugiau atrandama Lietuvos kultūra, tampriai susijusi su mūsų šalies istorijos vingiais, kai prieš šimtą metų pasibaigus I-ajam pasauliniam karui, atsikūrė ir įsikūrė naujosios, optimizmo kupinos valstybės šiemet švenčiančios savo šimtmečius.  Lietuvos ambasadorė Belgijoje R. Kazragienė pabrėžė Kaunui ir Lietuvai išskirtinio istorijos etapo ir optimizmo svarbą Lietuvos ir Europos kultūrai bei ypatingą kūrybinį impulsą, kurį liudija Kauno architektūra, sukurta per tokį trumpą laiką, ir kuris gali pasitarnauti pavyzdžiu ir šiandienai. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė A. Junevičienė džiaugėsi sėkminga Kauno modernizmo architektūros kelione į UNESCO paveldo sąrašą.

  Lapkričio 16-17 d. BOZAR vykstančioje konferencijoje „Statant naujus miestus ir valstybes“ viena parodos kuratorių, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė M. Drėmaitė skaitė pranešimą apie Kauno moderniąją architektūrą.

  Paroda surengta bendradarbiaujant BOZAR ir Lietuvos nacionalinei UNESCO komisijai, Lietuvos kultūros ministerijai, užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos ambasadai Belgijoje, nuolatinei atstovybei prie ES ir Lietuvos kultūros institutui.

  Daugiau informacijos https://www.bozar.be/en/activities/148186-architecture-of-optimism?utm_source=flexmail&utm_medium=e-mail&utm_campaign=20181115reminderkaunas2538920181112t144358395z&utm_content=info

  Naujienlaiškio prenumerata