Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BELGIJOS KARALYSTĖJE LIUKSEMBURGO DIDŽIAJAI HERCOGYSTEI IR ALŽYRO LIAUDIES DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI

Adresas: 41-43 rue Belliard, B-1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2401 9895
Faksas +32 2401 9898
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
S. Vanackere.jpg

Lietuvos Ambasadoje Šiaurės ir Baltijos šalių Ambasadorių susitikimas

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
23472834_1560425440690032_2902229508238489984_n.jpg

Antrą kartą rengiamų verslo pietų metu LR Ambasadoje Briuselyje Lietuvos ir Flandrijos verslininkai aptarė investavimo galimybes

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
23244158_1553492368050006_405200260138044818_n.jpg

Lapkričio 5-6 d. LR ambasada Belgijoje, kuri taip pat yra akredituota Alžyrui, organizavo renginį Alžyre, kuriame pristatyta Lietuvos žemės ūkio produkcija. Pristatymas vyko Alžyro Nacionalinėje Aukštojoje Žemės ūkio mokykloje (ENSA). Renginį atidaręs UR viceministras D.Skusevičius pasveikimo susirinkusius svečius, pristatė Lietuvos žemės ūkio sektorių ir paskatino Lietuvos ir Alžyro įmones bendradarbiauti, atrasti vieni kitus. Viceministras pakvietė susirinkusių Alžyro institucijų ir įmonių atstovus į AGROBALT 2018 parodą, kvietimą pakartojo susitikime su Žemės ūkio ministerijos generaliniu sekretoriumi Kamel Chadi.

Renginyje dalyvavo 30 Alžyro įmonių, susidomėjusių bendradarbiavimu su Lietuva, savo gaminius pristatinėjo Lietuvos mėsos sektoriaus ir hidroponinių sistemų įmonių atstovai.

Renginio paraštėse Alžyro Nacionalinė Aukštoji Žemės ūkio mokykla pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Aleksandro Stulginskio Universitetu, kurį renginyje atstovavo rektorius A.Maziliauskas.

Antrą renginio dieną ambasados ir verslo atstovai turėjo galimybę apsilankyti Alžyro mėsos ir pieno ūkiuose bei suorganizuotas ambasadoriaus ir Lietuvos mėsos sektoriaus įmonių susitikimas su Alžyro įmonių konfederacija bei aptartos verslo bendradarbiavimo galimybės.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
22730143_1543482815717628_4654496850210105056_n.jpg

Spalio 25-27 dienomis Lietuvoje lankėsi Didysis Liuksemburgo kunigaikštis.

 

 

 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
pranc11.jpg

Spalio 10 d. vizito Briuselyje metu Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su tarpparlamentinės draugystės grupės su Estija, Latvija ir Lietuva pirmininku Egbert Lachaert. Spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Belgijos Karalystės Senato Pirmininke Christine Defraigne ir Atstovų Rūmų Pirmininku Siegfried Bracke. Susitikimuose aptarti dvišalio Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavimo klausimai, Belgijos karių dalyvavimas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje, pasidžiaugta augančiu ekonominiu bendradarbiavimu ir dvišalėmis investicijomis.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
decrem.jpg

Birželio 8 d. Vilniuje lankėsi Belgijos valstybės sekretorius užsienio prekybai Pieter De Crem. Trumpo, tačiau intensyvaus vizito metu p. De Crem susitiko su Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, transporto ministru Roku Masiuliu bei dvišaliame Verslo forume bendravo su specializuotų asociacijų atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
nordikai.jpg

Gegužes 31 d. Ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadoriais. Susitikimo garbės svečias - Belgijos vicepremjeras Kris Peeters, su kuriuo ambasadoriai aptarė Brexit, Belgijoje vykstančios mokesčių sistemos reformos bei kitus aktualius klausimus.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
18486445_1392955014103743_5329339409996355085_n.jpg

Gegužės 18 - 19 dienomis Lietuvos Ūkio Vice-Ministrė Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė su "Verslios Lietuvos" atstovų delegacija lankėsi Belgijoje. Pirmą vizito dieną buvo lankomasi Gente, "Knowledge for Growth" konferencijoje, kuri yra žinoma kaip vienas didžiausių biotechnologijų bei inžinerijos renginių Belgijoje. Gegužės 19 dieną vizitas buvo pratęstas susitikimu su Briuselio regiono prekybos ministre Cécile Jodogne. Antroje dienos pusėje buvo lankomasi "Imec" institute, kuris yra itin svarbus Flandrijos nano-elektronikos, skaitmeninių, bio ir kitų technologijų sektoriuose.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Belgijoje »
seafood2.jpg

Balandžio 25 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis lankėsi Briuselyje vykstančioje kasmetinėje Seafood Expo Global parodoje. Šiais metais Lietuvai parodoje atstovavo keletas didžiųjų Lietuvos kompanijų, sėkmingai plečiančių lietuviškų produktų rinką ne tik Belgijoje, bet ir visame pasaulyje. Aplankęs dalyvaujančius stendus, ambasadorius kompanijoms įteikė lietuviškos atributikos ir paskatino tolimesnį bendradarbiavimą ateityje.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Belgijoje »
antverpen1.jpg

Balandžio 12 dieną energetikos ministro ir delegacijos verslo vizitas tęsėsi susitikimu Briuselyje bei kelione į Antverpeną. Dienos pradžioje Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su DG Energy generaliniu direktoriumi Dominique Ristori. Vėliau buvo keliaujama į Antverpeno uostą, kur ministras buvo priimtas generalinio direktoriaus Jacques Vandermeiren. Toliau vizitas buvo pratęstas prezentacija apie suskystintų gamtinių dujų infrastruktūrą bei išsamiu uosto pagrindinio pastato pristatymu. Po pietų su uosto valdybos pirmininku Marc Van Peel buvo lankomasi terminale Oiltanking Stolthaven, kuris yra vienas svarbiausių nacionalinėje pramonėje logistikos atžvilgiu.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
vaiciunas.jpg

Balandžio 11 d. Briuselyje susitiko Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Alžyro energetikos ministras Noureddine Boutarfa. Ministrai kalbėjosi ir aptarė santykių plėtros perspektyvas LNG, saulės baterijų bei kitose srityse.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
nemo22.jpg

Kovo 21 d. Ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo Belgijoje reziduojantiems ambasadoriams skirtoje verslo misijoje. Kartu su Valstybės sekretore Cécile Jodogne ambasadoriai aplankė pažangiausias Briuselio regiono įmones, buvusią Belle Vue alaus daryklą, pastaruoju metu virtusią į multifunkcinį verslo, architektūros ir kultūros centrą, bei vieną giliausių nardymo baseinų Europoje NEMO33.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
A2.jpg
Vasario 28 dieną Achema grupės atstovų delegacija (G. Nomeika, D. Turčinskis, R. Grubliauskas, A. Kamarauskas, R. Valantiejus) kartu su Tomu Vasilevskiu, Lietuvos verslo atstovu Briuselyje, tarpininkaujant LR ambasadai Belgijoje ir Lietuvos garbės konsului Flandrijoje François-Xavier Nieberding, įvykdė verslo misiją Antverpene. Vizitas prasidėjo Antverpeno uosto direkcijoje, pernai atidarytame Zaha Hadid Architects' suprojektuotame pastate, kur verslo plėtros vadovė, Nele Voorspoels, pristatė antrą vietą Europoje užimančio uosto struktūrą ir galimybes, paminėjo rekordiškai sėkmingus 2016 metus – perkrauta 214 milijonų tonų. Antrojo vizito metu aplankytas Sea-Tank terminalas, kur delegacija turėjo galimybę apžiūrėti uosto valdymo punktą ir terminalus. Trečiasis susitikimas įvyko su lyderiaujančia tarptautine chemijos pramonės kompanija „INEOS“ ir jų partneriu, logistikos paslaugų tiekėju „Van Moer“. Lietuvių delegacija susitikimuose pristatė trečią didžiausią kompanijų grupę Lietuvoje - Achemos grupę, jos išsidėstymą Klaipėdoje bei numatomus ateities planus. Jau turėdami terminalą Gente, verslininkai ieško partnerių Klasko pietinės uosto dalies pertvarkymui ir plėtrai. Toliau delegacija kelionę pratęs Roterdame ir Amsterdame.
Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata