Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BELGIJOS KARALYSTĖJE LIUKSEMBURGO DIDŽIAJAI HERCOGYSTEI IR ALŽYRO LIAUDIES DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI

Adresas: 41-43 rue Belliard, B-1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2401 9895
Faksas +32 2401 9898
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
decrem.jpg

Birželio 8 d. Vilniuje lankėsi Belgijos valstybės sekretorius užsienio prekybai Pieter De Crem. Trumpo, tačiau intensyvaus vizito metu p. De Crem susitiko su Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, transporto ministru Roku Masiuliu bei dvišaliame Verslo forume bendravo su specializuotų asociacijų atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
nordikai.jpg

Gegužes 31 d. Ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadoriais. Susitikimo garbės svečias - Belgijos vicepremjeras Kris Peeters, su kuriuo ambasadoriai aptarė Brexit, Belgijoje vykstančios mokesčių sistemos reformos bei kitus aktualius klausimus.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
18486445_1392955014103743_5329339409996355085_n.jpg

Gegužės 18 - 19 dienomis Lietuvos Ūkio Vice-Ministrė Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė su "Verslios Lietuvos" atstovų delegacija lankėsi Belgijoje. Pirmą vizito dieną buvo lankomasi Gente, "Knowledge for Growth" konferencijoje, kuri yra žinoma kaip vienas didžiausių biotechnologijų bei inžinerijos renginių Belgijoje. Gegužės 19 dieną vizitas buvo pratęstas susitikimu su Briuselio regiono prekybos ministre Cécile Jodogne. Antroje dienos pusėje buvo lankomasi "Imec" institute, kuris yra itin svarbus Flandrijos nano-elektronikos, skaitmeninių, bio ir kitų technologijų sektoriuose.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Belgijoje »
seafood2.jpg

Balandžio 25 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis lankėsi Briuselyje vykstančioje kasmetinėje Seafood Expo Global parodoje. Šiais metais Lietuvai parodoje atstovavo keletas didžiųjų Lietuvos kompanijų, sėkmingai plečiančių lietuviškų produktų rinką ne tik Belgijoje, bet ir visame pasaulyje. Aplankęs dalyvaujančius stendus, ambasadorius kompanijoms įteikė lietuviškos atributikos ir paskatino tolimesnį bendradarbiavimą ateityje.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Belgijoje »
antverpen1.jpg

Balandžio 12 dieną energetikos ministro ir delegacijos verslo vizitas tęsėsi susitikimu Briuselyje bei kelione į Antverpeną. Dienos pradžioje Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su DG Energy generaliniu direktoriumi Dominique Ristori. Vėliau buvo keliaujama į Antverpeno uostą, kur ministras buvo priimtas generalinio direktoriaus Jacques Vandermeiren. Toliau vizitas buvo pratęstas prezentacija apie suskystintų gamtinių dujų infrastruktūrą bei išsamiu uosto pagrindinio pastato pristatymu. Po pietų su uosto valdybos pirmininku Marc Van Peel buvo lankomasi terminale Oiltanking Stolthaven, kuris yra vienas svarbiausių nacionalinėje pramonėje logistikos atžvilgiu.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
vaiciunas.jpg

Balandžio 11 d. Briuselyje susitiko Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Alžyro energetikos ministras Noureddine Boutarfa. Ministrai kalbėjosi ir aptarė santykių plėtros perspektyvas LNG, saulės baterijų bei kitose srityse.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
nemo22.jpg

Kovo 21 d. Ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo Belgijoje reziduojantiems ambasadoriams skirtoje verslo misijoje. Kartu su Valstybės sekretore Cécile Jodogne ambasadoriai aplankė pažangiausias Briuselio regiono įmones, buvusią Belle Vue alaus daryklą, pastaruoju metu virtusią į multifunkcinį verslo, architektūros ir kultūros centrą, bei vieną giliausių nardymo baseinų Europoje NEMO33.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
A2.jpg
Vasario 28 dieną Achema grupės atstovų delegacija (G. Nomeika, D. Turčinskis, R. Grubliauskas, A. Kamarauskas, R. Valantiejus) kartu su Tomu Vasilevskiu, Lietuvos verslo atstovu Briuselyje, tarpininkaujant LR ambasadai Belgijoje ir Lietuvos garbės konsului Flandrijoje François-Xavier Nieberding, įvykdė verslo misiją Antverpene. Vizitas prasidėjo Antverpeno uosto direkcijoje, pernai atidarytame Zaha Hadid Architects' suprojektuotame pastate, kur verslo plėtros vadovė, Nele Voorspoels, pristatė antrą vietą Europoje užimančio uosto struktūrą ir galimybes, paminėjo rekordiškai sėkmingus 2016 metus – perkrauta 214 milijonų tonų. Antrojo vizito metu aplankytas Sea-Tank terminalas, kur delegacija turėjo galimybę apžiūrėti uosto valdymo punktą ir terminalus. Trečiasis susitikimas įvyko su lyderiaujančia tarptautine chemijos pramonės kompanija „INEOS“ ir jų partneriu, logistikos paslaugų tiekėju „Van Moer“. Lietuvių delegacija susitikimuose pristatė trečią didžiausią kompanijų grupę Lietuvoje - Achemos grupę, jos išsidėstymą Klaipėdoje bei numatomus ateities planus. Jau turėdami terminalą Gente, verslininkai ieško partnerių Klasko pietinės uosto dalies pertvarkymui ir plėtrai. Toliau delegacija kelionę pratęs Roterdame ir Amsterdame.
Ekonominiai santykiai »
litmea 2.jpg

Lapkričio 7 – 8 dienomis Verslo misijos Belgijoje metu ambasadoje viešėjo Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos (LitMEA) direktorius Giedrius Bagušinskas ir UAB „Rūta“ generalinis direktorius Rolandas Pridotkas. Vizito metu vyko susitikimai su Belgijos maisto pramonės klasterių ir šokolado gamintojų industrijos atstovais.

 Verslo misija prasidėjo istorinėje ir šokolado sostine laikomoje Briugėje, kuri buvo aplankyta viena kokybiškiausių ir išskirtinių šiandieninių šokolado gamintojų „The Chocolate Line“ parduotuvė. Lietuvių delegaciją priėmė ir apie savo išskirtinę verslo strategiją pasakojo kompanijos įkūrėjas Dominique Personne. Vėliau įvyko susitikimas su  „Enterprise Europe Network“ atstovu Flandrijos regione Patrick De Molder, kurių metu buvo dalintasi pasiūlymais ir aptariamos galimybės  dalyvauti tarptautinėse maisto parodose. Pirmą vizito dieną užbaigė apsilankymas Gento universiteto įsteigto šokolado inovacijos centre „Cacaolab“ ir susipažinimas su prof. Koen Dewettinck. Susitikimo metu lietuvių delegacijai buvo pristatomi laboratorijos darbo metodai bei aptariamos dažniausios pasitaikančios bėdos konditerinių produktų gamyboje.

Lapkričio 8 d. delegacija aplankė „Brussels Enterprises Commerce and Industry“ biurą ir aptarė bendradarbiavimo galimybes su kompanijos eksporto direktoriumi Jean – Philippe Mergen. Toliau sekė susitikimas su prabangių pakuočių šokoladui tiekėjo „BDMO“ atstovėmis. Galiausiai verslo vizitą užbaigė apsilankymas viename iš pagrindinių Valonijos maisto klasterių „Wagralim“ ir susitikimas su generaliniu vadybininku Francois Heroufosse, kuris lietuvių delegaciją supažindino su jo atstovaujamos asociacijos strategija, vykdomais projektais ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Belgijoje »
gynybos ministras.jpg

Rugsėjo 28 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Gediminas Varvuolis Liuksemburge susitiko su šalies ministro pirmininko pavaduotoju, ekonomikos, vidaus saugumo ir gynybos ministru Etienne Schneider. Susitikimo metu buvo aptartas Lietuvos ir Liuksemburgo dvišalis bendradarbiavimas gynybos srityje.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
antwerp.jpg

Rugsėjo 21 d. ambasadorius dalyvavo naujojo monumentaliojo pastato „Port House“, įrengto Antverpeno uoste, atidarymo ceremonijoje. Išskirtinį dizainą pastatui kūrė garsiosios Zaha Hadid architektų firma, jame įsikurs 500 Antverpeno uoste dirbančio personalo narių.

Ekskursijos po naująjį pastatą bus rengiamos nuo lapkričio 5d.

http://www.visitantwerpen.be/detail/the-port-house-group-en

Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
20160929_111245.jpg

Rugsėjo 29 d. Briuselyje ambasadorius Belgijos Karalystėje Gediminas Varvuolis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos vardu pasirašė susitarimo memorandumą dėl dvišalių konsultacijų su Hondūro Respublikos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija, kuriai atstovavo ambasadorius akredituotas Lietuvai Roberto Ochoa Madrid. 

Konsultacijos, kurios bus rengiamos pakaitomis Lietuvoje ir Hondūre, bus skirtos dvišalių santykių aspektams peržiūrėti ir ištirti bei apsikeisti nuomonėmis dėl regioninių ir tarptautinių abipusio intereso klausimų, taip pat dėl regioniniuose ir tarptautiniuose forumuose vykstančių įvykių.

Po sutarties pasirašymo ambasadoriai aptarė aktualius tarptautinio bendradarbiavimo ir ekonominių santykių stiprinimo klausimus. Šalys pritarė, kad šiuo metu reikia orientuotis į garbės konsulų paskyrimą. Hondūro ambasadorius domėjosi bendradarbiavimu tokiuose sektoriuose kaip biotechnologijos ir lazerių gamyba.  

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Hondūro užmegzti 2005 m. sausio 26 dieną.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
vakariene.jpg

Rugsėjo 21 d. Lietuvos ambasadoriaus Gedimino Varvuolio rezidencijoje įvyko kasmetinis garbės konsulų susitikimas su ambasados kolektyvu. Susitikimo metu buvo aptartas bendradarbiavimas su garbės konsulais plėtojant Lietuvos ir Belgijos bei Liuksemburgo politinį ir ekonominius bendradarbiavimą, skatinant verslo ryšius ir pristatant Lietuvos kultūrą Belgijoje ir Liuksemburge.

Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
suinen.jpg

Rugsėjo 15 – 16 dienomis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose viešėjo Valonijos prekybos ir pramonės rūmų prezidentas, Lietuvos garbės konsulas Valonijoje, Philippe Suinen. Viešnagės metu jis susitiko su Generaliniu direktoriumi Almantu Danilevičiumi ir su Tarptautinių ryšių skyriaus vadove Irena Jasikevičiūte. Aptarę vykdomas veiklos kryptis, vadovai pasirašė memorandumą, skatinantį ateityje palaikyti visapusišką bendradarbiavimą tarp abiejų institucijų. Pasak P. Suinen, Vilniaus prekybos rūmai veikia tuo pačiu principu ir susiduria su panašiais iššūkiais kaip ir jo vadovaujama organizacija, tad ateityje tikimasi palaikyti glaudžius ryšius keičiantis informacija, dalinantis patirtimi ir žiniomis bei tarpininkaujant tarp bendrovių.

Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata