Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Griežtinamos karantino sąlygos Lietuvoje

Sukurta 2020.04.03 / Atnaujinta 2020.04.03 12:27
  Griežtinamos karantino sąlygos Lietuvoje

  Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti Lietuvoje galiojantį karantino režimą, nuo BALANDŽIO 4 dienos PAGALBA PILIEČIAMS GRĮŽTI Į LIETUVĄ bus teikiama tik IŠIMTINIAIS ATVEJAIS. Išimtis planuojama taikyti atsižvelgiant į humanitarinę situaciją geografiškai nutolusiose pasaulio valstybėse, jei iš jų būtų organizuojami bendri Europos Sąjungos repatrijavimo skrydži

  Vyriausybės sprendimu, nuo balandžio 4 d., ŠEŠTADIENIO, BUS DRAUDŽIAMA keleiviams VYKTI Į LIETUVĄ lėktuvais bei keltais , IŠSKYRUS keltą Kylis–Klaipėda–Kylis, taip pat keltams, gavus vidaus reikalų ministro, ar jo įgalioto asmens leidimą, ir skrydžiams, gavus atskirą Lietuvos transporto saugos administracijos leidimą, suderinus su susisiekimo bei užsienio reikalų ministrais.
  Ribojimai nebus taikomi prekių judėjimui. Tai reiškia, kad keltais į Lietuvą galėtų atvykti krovininis transportas, lėktuvais – gabenamos siuntos.
  Vyriausybė dar paliko galimybes po šeštadienio atvykti į Lietuvą kelių transportu per sieną su Lenkija ir Latvija, tačiau tik dviejuose pasienio patikros punktuose – atitinkamai Kalvarijos–Budzisko ir Saločių–Grenstalės.
   Ribojimai negalios diplomatiniam transportui. Numatyta, kad šiuose punktuose visi grįžusieji bus tikrinami dėl koronaviruso.
   Nepasinaudojusiems ar negalėjusiems pasinaudoti organizuotomis grįžimo galimybėmis ŠIUO METU UŽSIENYJE ESANTIEMS Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame LIKTI BUVIMO ŠALYJE iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.
   Lietuvos atstovybės užsienyje ir toliau teiks konsulinę pagalbą nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui.
   Primename, kad valstybės materialinė pagalba galima tik nukentėjus nuo nelaimingo atsitikimo, ligos ar nusikalstamų veikų ir tik tada, kai asmuo neturi galimybių gauti paramos iš kitų šaltinių. Gavęs materialinę pagalbą pilietis turi pasirašyti įsipareigojimą grąžinti ją valstybei.
   Atstovybės gali padėti piliečiui susisiekti su giminėmis, artimaisiais ir draugais, įstaigomis ir organizacijomis, kurioje pilietis dirba, atlieka praktiką ar studijuoja, perduoti piliečio materialinės pagalbos prašymus.
  Daugiau informacijos:

  Naujienlaiškio prenumerata