Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BELGIJOS KARALYSTĖJE LIUKSEMBURGO DIDŽIAJAI HERCOGYSTEI IR ALŽYRO LIAUDIES DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI

Adresas: 41-43 rue Belliard, B-1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2401 9895
Faksas +32 2401 9898
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
ljez.jpg
Ambasadorius lankėsi Lježe Įkelta2017.06.21

Birželio 19 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Lietuvos Garbės konsulas Belgijoje Philippe Suinen lankėsi Lježo mieste, kur susitiko su Lježo universiteto ir semiotikos centro atstovais, su kuriais aptarė A.J. Greimo 100-mečio šventimo galimybes. Vėliau vizitas tęsėsi FN Herstal ginklų gamykloje, kurios atstovai išreiškė padėką už ilgametį bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
lux5.jpg

Gegužės 24 d. Ambasadorius Gediminas Varvuolis lankėsi Liuksemburgo Šengeno komunoje. Vizito metu ambasadorius susitiko su komunos meru bei komunos taryba, kuriai išreiškė nuoširdžią padėką už tai, jog mokyklos patalpose leido įsikurti Liuksemburgo lietuvių savaitgalinei mokyklėlei.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
lux.jpg

Gegužės 23 d. Ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo Liuksemburgo ir Majamio universitetų organizuojamoje konferencijoje "Transatlantic Dialogue". Savo kalboje ambasadorius pažymėjo, jog riba tarp kultūrinės diplomatijos ir propagandos dažnai būna labai plona, tad yra ypatingai svarbu ugdyti visuomenės atsparumą dezinformacijai, propagandai ir kitoms hibridinėms grėsmėms.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
18527995_1390994180966493_6115603285780965605_n.jpg

Gegužės 16 dieną Lietuvos ambasadorius Belgijoje Gediminas Varvuolis lankėsi "Kazerne Dossin", viename moderniausių holokausto memorialų Europoje, įsikūrusiame Belgijoje, Mechelene. Vizito metu su memorialo direktoriumi buvo aptariamos bendradarbiavimo perspektyvos artėjant Lietuvos žydų genocido aukų atmininties minėjimui.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
g8.jpg

Gegužės 8 d. LR ambasada Belgijos Karalystėje dalyvavo Briuselio Kongreso aikštėje vykusioje vainikų prie Nežinomojo kareivio kapo padėjimo ceremonijoje  Antrojo pasaulinio karo pabaigos  72-osioms metinėms pažymėti. Gegužės 9 d. Ukrainos ambasados kvietimu Lietuvos, Ukrainos, Moldovos, Azerbaidžano ir Lenkijos ambasadų atstovai bei Čekijos, Slovakijos ir Ukrainos ambasadoriai kartu pagerbė karo aukų atminimą Briuselio miesto Evere kapinėse. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Chorai1.jpg

Gruodžio 3 – 5 dienomis, intensyvaus darbo vizito Liuksemburge metu, ambasadorius Gediminas Varvuolis aplankė Liuksemburgo lietuvių bendruomenę bei susitiko su šalies pareigūnais.

Šeštadienį ambasadorius apsilankė Schengen/Remerchen mieste įsikūrusią savaitgalinę lietuvių mokyklėlę ir oficialiai pasveikino su jos įsteigimu. Įteikęs dovanas mokyklėles bendruomenei, ambasadorius pasidžiaugė, kad vaikams yra suteikiama galimybė lietuviškai bendrauti su bendraamžiais bei tobulinti lietuvių kalbos žinias. 

Vizito metu ambasadorius taip pat dalyvavo ir pasveikino Liuksemburgo Universiteto iniciatyva surengtą iškilmingą koncertą, kuriame pasirodė muzikantai iš Lietuvos: Vilniaus universiteto chorai „Pro Musica“ ir „Gaudeamus“ (vadovė Rasa Gelgotienė) kartu su  Naujų idėjų kameriniu orkestru  (vadovas Gediminas Gelgotas). Klausytojus sužavėjusį koncertą pagerbė garbingi Liuksemburgo, Lietuvos ir tarptautinių institucijų svečiai.

Darbo vizitą Didžiojoje Kunigaikštystėje ambasadorius  tęsė susitikdamas su Liuksemburgo UR ministerijos Europos reikalų ir Protokolo departamentų direktoriais, Ūkio ministerijos prekybos departamento generaliniu direktoriumi, Liuksemburgo Prekybos rūmų generaliniu direktoriumi Carlo Thelen. Susitikimo metu buvo aptariamos tarptautinės politikos aktualijos, Lietuvos ir Liuksemburgo bendradarbiavimas ekonomikos srityje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Duffel1.JPG

Lapkričio 30d. ambasadorius Gediminas Varvuolis lankėsi Duffel mieste, kuriame susitiko su miesto meru Marc Van der Linden. Susitikimo metu buvo džiaugiamasi glaudžiu bendradarbiavimu su lietuvių bendruomene, aptariama galimybė šiame mieste surengti sporto renginį skirtą Lietuvos bendruomenei Beniliukso šalyse. Duffel’yje veikia aktyvi Belgijos - Lietuvos draugystės asociacija, kurios vadovė Francina Verbeke bei kiti nariai taip pat dalyvavo susitikime. Apsilankymo Duffel’yje metu taip pat aplankytas ir Convent van Betlehem vienuolynas, puoselėjantis religinius ryšius su Lietuva: kiemelyje stovi medinis kryžius iš Anykščių, o greitu metu vienuolyno teritorijoje atsiras dar įspūdingesnis kryžius iš Ukmergės.

 

Lietuviai Belgijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
suomiai1.JPG

Spalio 27 d. Ambasadorius Gediminas Varvuolis lankėsi Greifswald universiteto Baltijos regiono ir Suomijos katedrų mokslininkų vykdyto sociolingvistinio tyrimo preliminarių išvadų aptarime “Social value of languages in Lithuania and Finland – is there anything to worry about?“, vykusiame Suomijos ambasadoje. Vėliau organizuotoje diskusijoje Suomijos ir Lietuvos ambasadoriai kartu su mokslininkais aptarė didžiausius iššūkius, su kuriais susiduria kalbinės mažumos abiejose šalyse bei galimas jų priežastis.

Galutiniai tyrimo rezultatai bus skelbiami 2017-ųjų metų vasarą.

Lietuviai Belgijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Ž1.jpg

Renginį organizavo Lietuvos ir Lenkijos Respublikų ambasados, Lenkijos institutas, Šeduvos žydų memorialinis fondas bei Pasaulietinis žydų bendruomenės centras.

Sveikinimo kalbomis drauge organizuotą renginį pradėjo Pasaulietinio žydų bendruomenės centro direktorius Henri Gutman, Lietuvos Respublikos ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Lenkijos Respublikos ambasadorius Artur Orzechowski. Šeduvos žydų memorialinio fondo steigėjas Sergėjus Kanovičius pristatė Lietuvos žydų kultūros ir paveldo projektą „Dingęs Štetlas“, kurio metu buvo restauruotos Šeduvos mieste esančios senosios žydų kapinės, pastatyti 3 paminklai masinių žudynių vietose bei Šeduvos miestelio centre. S. Kanovičius trumpai papasakojo apie Šeduvoje įsikursiančio muziejaus projektą, kuriuo bus siekiama priminti apie buvusį vietinių žydų gyvenimą, šios bendruomenės įvairumą. Lenkijos žydų istorijos muziejaus Varšuvoje vyriausioji kuratorė Barbara Kirshenblatt-Gimblett pristatė unikalaus naratyvo pasirinkimą muziejuje, kuris neapsiriboja vien tik skaudžiu holokausto periodu, tačiau siekia papasakoti ilgiau nei tūkstantmetį aprėpiančią žydų istoriją Lenkijoje. Žiūrovai turėjo išskirtinę galimybę pamatyti ištrauką iš Sergėjaus Kanovičiaus ir Sauliaus Beržinio dokumentinio filmo „Suakmenėjęs laikas“. Pasirodymu „Laiškai iš praeities“ renginį užbaigė tenoras Rafailas Karpis ir pianistas Darius Mažintas, kurie atliko žydų liaudies ir autorines dainas.

Po renginio organizatoriai surengė priėmimą, kurio metu Belgijos žydų, lietuvių ir lenkų bendruomenių nariai, diplomatinis korpusas ir kiti gausiai susirinkę svečiai galėjo pabendrauti su renginio dalyviais.

Lietuviai Belgijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
visuel_soiree_lost_shtetl.jpg

Spalio 26 d. maloniai kviečiame dalyvauti renginyje „Jewish Heritage: Creating a Living Legacy in Post-Holocaust Europe“, kurį kartu organizuoja Lietuvos ir Lenkijos Respublikų ambasados, Lenkijos institutas, Šeduvos žydų memorialinis fondas ir Pasaulietinis žydų bendruomenės centras.

Renginio metu bus pristatomas Šeduvos žydų memorialinio fondo projektas „Lost Shtetl“ (liet. „Dingęs Štetlas“), ir Lenkijos žydų istorijos muziejaus veikla. Renginio svečiai turės galimybę pamatyti Sauliaus Beržinio ir Sergejaus Kanovičiaus dokumentinio filmo „Suakmenėjęs laikas“ anonsą bei išgirsti Raifalo Karpio ir Dariaus Mažinto koncertą „Laiškai iš praeities“.

Renginys vyks Pasaulietinio žydų bendruomenės centro patalpose, adresu rue de l’Hôtel des Monnaies 52, Brussels. Registracija (būtina): telefonu: 02/543.01.01 arba el. paštu: [email protected]. Dalyvavimas nemokamas.

http://www.cclj.be/agenda/projet-lost-shtetl-ou-comment-creer-heritage-juif-dans-europe-post-shoah

Lietuviai Belgijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
CuGwc-UWAAIW7vn.jpg

Spalio 6 d. ambasadorius lankėsi Lježo universiteto Agro-Bio Tech Gembloux fakulteto naujų studijų metų atidarymo šventėje, pasveikino Lježo universiteto rektorių Albert Corhay bei susitiko su Brabant Wallon, regiono gubernatoriumi Gilles Mahieu, aptarė bendradarbiavimo su Lietuva galimybes. Iškilmingos paskaitos metu fakulteto profesoriai Hélène Soyeurt, Benois Mercatoris, Bernard Tychon ir Louis Wehenkel pristatė skaitmeninių technologijų integravimo į žemės ūkį tendencijas ir ateities perspektyvas.

Agro-Bio Tech Gembloux yra seniausia ir giliausias tradicijas turinti mokymosi įstaiga Belgijoje, kuri specializuojasi agronomijos ir biologinės inžinerijos mokslų srityse.

Istorinė, kultūros diplomatija »
antwerp.jpg

Rugsėjo 21 d. ambasadorius dalyvavo naujojo monumentaliojo pastato „Port House“, įrengto Antverpeno uoste, atidarymo ceremonijoje. Išskirtinį dizainą pastatui kūrė garsiosios Zaha Hadid architektų firma, jame įsikurs 500 Antverpeno uoste dirbančio personalo narių.

Ekskursijos po naująjį pastatą bus rengiamos nuo lapkričio 5d.

http://www.visitantwerpen.be/detail/the-port-house-group-en

Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
CtBXPAUW8AArlpg.jpg

Rugsėjo 22 d. Ambasadorius Gediminas Varvuolis apsilankė Antverpene įsikūrusiame Flandrijos literatūros fonde. Su fondo atstovais ambasadorius aptarė bendradarbiavimo su lietuvių autoriais galimybes bei jų kūrinių vertimą į olandų kalbą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
vakariene.jpg

Rugsėjo 21 d. Lietuvos ambasadoriaus Gedimino Varvuolio rezidencijoje įvyko kasmetinis garbės konsulų susitikimas su ambasados kolektyvu. Susitikimo metu buvo aptartas bendradarbiavimas su garbės konsulais plėtojant Lietuvos ir Belgijos bei Liuksemburgo politinį ir ekonominius bendradarbiavimą, skatinant verslo ryšius ir pristatant Lietuvos kultūrą Belgijoje ir Liuksemburge.

Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
CsTetcVXEAAFgUS.jpg

Rugsėjo 14-15 d. ambasadorius lankosi Vilniuje, kur su gausia delegacija iš Belgijos dalyvauja “Life Sciences Baltics 2016” konferencijoje. Konferencijoje vieną iš pagrindinių pranešimų skaitė Belgijos biotechnologijų klasterio steigėjas, kandidatas į Nobelio premiją prof. Désiré Collen.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata