Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BELGIJOS KARALYSTĖJE LIUKSEMBURGO DIDŽIAJAI HERCOGYSTEI IR ALŽYRO LIAUDIES DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI

Adresas: 41-43 rue Belliard, B-1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2401 9895
Faksas +32 2401 9898
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
21727984_1506895789376331_7921834742983443814_n.jpg

Rugsėjo 14 d. ambasadoje surengtas pirmasis šio sezono literatūros vakaras. Vakaro pradžioje ambasadorius Gediminas Varvuolis tarė sveikinimo žodį, o kartu su Dr. Martynu Purvinu ir Marija Purviniene paskaitos dalyviai kalbėjosi apie Lietuvos kaimo praeitį, dabartį ir ateitį.

Lietuviai Belgijoje »
pirmokai1.jpg

Rugsėjo 6 d. naujųjų mokslo metų pradžios proga Lietuvos Respublikos ambasadoje susirinko gausus būrys Belgijoje besimokančių moksleivių, jų mokytojai ir tėvai.

Ambasadorius Gediminas Varvuolis pasveikino moksleivius, jų tėvelius, pedagogus ir įteikė Pirmokų pasus pirmą kartą į mokyklą įžengusiems pradinukams.

Ambasadorius palinkėjo sėkmingų, kūrybingų mokslo metų, kvietė mokinius būti aktyviais ir siekti žinių, kurios yra ne tik besimokančių, bet ir visos Lietuvos gerovės pagrindas, taip pat puoselėti lietuviškumą bei būti iniciatyviais savo bendruomenės nariais. Šventės dalyvius taip pas pasveikino naujoji Lietuvių bendruomenės Belgijoje pirmininkė Asta Kulikauskaitė, o moksleivių dainoms gitara pritarė naujasis mokytojas Andrius Jelaga.

Lietuviai Belgijoje »
mind2.jpg

Liepos 6 d. ambasadoje skambėjo „Tautiška giesmė“. Susirinkusius beveik 200 svečių sveikino ambasadorius Dainius Kamaitis ir naujoji lietuvių bendruomenės Belgijoje valdybos pirmininkė Asta Kulikauskaitė.

Lietuviai Belgijoje »
Jonines 1.jpg

Birželio 24 d., per patį šv. Joną, Belgijos, Prancūzijos ir Liuksemburgo lietuvių bendruomenės gražiausią vasaros šventę paminėjo Laifour miestelyje, Prancūzijoje. Maso upės pakrantėje degė Joninių laužas, skambėjo lietuviškos dainos ir vyko apeigos prie aukuro. Nemaža dalis šventės dalyvių atvyko pasipuošę tautiniais drabužiais, pynėsi vainikus, kupoliavo ir ieškojo paparčio žiedo.

Šią šventę, laikydamiesi gražiausių autentiškų tradicijų, Belgijos lietuviai mini kasmet nuo pat 2003 m.

Nuotraukos Julijaus Grubliausko

 

Lietuviai Belgijoje »
mindaugines.png

Mieli Belgijos lietuviai,
Lietuvos ambasada maloniai kviečia Jus į tradicinį  Valstybės - Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo - dienos minėjimą,
kuris vyks 2017 m. liepos 6 d., ketvirtadienį, 19 val. ambasadoje (rue Belliard, 41-43, 1040 Briuselis). 20 val. kartu su Lietuva giedosime šalies himną – „Tautišką giesmę“.
Esame ir būkime vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį!
Prašome patvirtinti Jūsų dalyvavimą iki liepos 4 d. el.p. [email protected]

Lietuviai Belgijoje »
lkcb2.jpg

Šeštadienį, birželio 17 d., ambasadoje įvyko Lietuvių kultūros centro Belgijoje (LKCB) uždarymas. Šia proga ambasadorius Gediminas Varvuolis pasveikino bei už iniciatyvą padėkojo LKCB pedagogams, o mažieji lietuviukai surengė pasirodymus bei piešiniais išpuošė ambasados kiemelį.

Lietuviai Belgijoje »
kač.jpg

Birželio 16 d. ambasadoje įvyko Dr. Eglės Kačkutės paskaita "Migracija ir motinystė". Paskaitos metu dalyviai diskutavo šia išeiviams aktualia tema bei dalinosi asmeninėmis patirtimis.

Lietuviai Belgijoje »
žaidynės.jpg

Birželio 10-11 d. Diufelyje, Belgijoje, vyko XII-osios Belgijoje, Nyderlanduose ir Liuksemburge gyvenančių lietuvių sporto žaidynės. Dvi dienas beveik 300 suaugusiųjų ir vaikų varžėsi badmintono, teniso, krepšinio, futbolo, bėgimo, plaukimo, dviračių lenktynių, estafečių ir kitose rungtyse. Nugalėtojus sveikino ambasadoriai – Jovita Neliupšienė, Gediminas Varvuolis ir Vytautas Leškevičius, taip pat Diufelio miesto meras – Marc Van der Linden.

Po sporto varžybų šventės dalyviai vaišinosi lietuviškais šaltibarščiais ir cepelinais bei belgišku šokoladu.

Taip pat birželio 10 d., Belgijos lietuvių bendruomenė (BLB) trejų metų laikotarpiui išsirinko naująją valdybą.

Lietuviai Belgijoje »
18486445_1392955014103743_5329339409996355085_n.jpg

Gegužės 18 - 19 dienomis Lietuvos Ūkio Vice-Ministrė Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė su "Verslios Lietuvos" atstovų delegacija lankėsi Belgijoje. Pirmą vizito dieną buvo lankomasi Gente, "Knowledge for Growth" konferencijoje, kuri yra žinoma kaip vienas didžiausių biotechnologijų bei inžinerijos renginių Belgijoje. Gegužės 19 dieną vizitas buvo pratęstas susitikimu su Briuselio regiono prekybos ministre Cécile Jodogne. Antroje dienos pusėje buvo lankomasi "Imec" institute, kuris yra itin svarbus Flandrijos nano-elektronikos, skaitmeninių, bio ir kitų technologijų sektoriuose.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Belgijoje »

Š.m. birželio 2 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Belgijoje bus registruojama Rūtos Šalnaitytės ir Aleksandro Mullerio santuoka.

 

 

Lietuviai Belgijoje »
seafood2.jpg

Balandžio 25 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis lankėsi Briuselyje vykstančioje kasmetinėje Seafood Expo Global parodoje. Šiais metais Lietuvai parodoje atstovavo keletas didžiųjų Lietuvos kompanijų, sėkmingai plečiančių lietuviškų produktų rinką ne tik Belgijoje, bet ir visame pasaulyje. Aplankęs dalyvaujančius stendus, ambasadorius kompanijoms įteikė lietuviškos atributikos ir paskatino tolimesnį bendradarbiavimą ateityje.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Belgijoje »
Rimas_Sakalauskas_Duokit_medalį_2016_video.jpg

„Meno Niša“ savo stende Briuselyje pristatys pripažintus Lietuvos menininkus: tapytojas Rūtą Katiliūtę ir Jolantą Kyzikaitę, videomeno kūrėją Rimą Sakalauską ir skulptorių Matą Janušonį. Praėjusieji metai galerijos „Meno Niša“ menininkams buvo ypač sėkmingi - Rūta Katiliūtė už abstrakčiosios tapybos turiningumą buvo apdovanota Nacionaline premija, o Rimas Sakalauskas už vaizdo projekcijas spektakliams gavo „Auksinį scenos kryžių“.

„YIA #09 Brussels“ vyks ikoniškame, pačioje miesto šerdyje esančiame „Square Brussels Meeting Center“, Rue Mont des Arts, Briuselyje, kuriame 2000 kv. metrų plote įsikurs 45 tarptautinės meno galerijos. „Meno nišos“ stendo nr. – 36. Daugiau informacijos apie mugę galite rasti čia:  http://yia-artfair.com.

 

Lietuviai Belgijoje »
kovo11.jpg

Kovo 10 d. Antverpene surengtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Šventę organizavo Lietuvos Garbės konsulas Francois-Xavier Nieberding, į priėmimą sukvietęs Flandrijos institucijų atstovus bei gerus Lietuvos draugus.

Lietuviai Belgijoje »
20170306_192217.jpg
Kovo 6 dieną Briuselyje, Belgijos lietuvių bendruomenė ir Lietuvos draugai paminėjo Lietuvos Valstybės ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienas. Lietuvių bendruomeniškumą užsienyje puoselėjančiame renginyje koncertą surengė trys lietuvių tautinio meno ansambliai iš Kauno: šiais metais savo veiklos gyvavimo 60-metį minintis VDU „Žilvitis“ (vadovas Edgaras Šnipaitis), Kauno technikos kolegijos „Pušynėlis“ ir Kauno kolegijos „KauKas“ (vadovas Kęstutis Pušinaitis). Po koncerto šventės dalyviai buvo kviečiami lietuviškų vaišių. Šventinį renginį pristatė Lietuvos Respublikos ambasadorius Belgijoje, Gediminas Varvuolis. Renginio dalyvius pasveikino Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, prisiminimais apie Kovo 11-ąją pasidalino Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Emanuelis Zingeris. Renginį organizavo trys Lietuvos diplomatinės atstovybės Briuselyje: Lietuvos Respublikos ambasada Belgijos Karalystėje, Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje, Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovybė prie NATO.
Lietuviai Belgijoje »
Ragapaskaita.jpg
2017 m. kovo 10 d. (penktadienį) 17.30 val. maloniai Jus kviečiame į Vytauto Didžiojo Universiteto Prof. Dr. Onos Ragažinskienės paskaitą-praktinį užsiėmimą "Perspektyvių vaistinių (aromatinių) augalų ir jų biologiškai veikliųjų junginių reikšmė virškinamojo trakto ligų prevencijai". Paskaita vyks Rue Belliard 41-43, B-1040, Briuselyje. Prašome iki kovo 8 dienos registruotis el. paštu [email protected]
Lietuviai Belgijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata