Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BELGIJOS KARALYSTĖJE LIUKSEMBURGO DIDŽIAJAI HERCOGYSTEI IR ALŽYRO LIAUDIES DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI

Adresas: 41-43 rue Belliard, B-1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2401 9895
Faksas +32 2401 9898
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
23472834_1560425440690032_2902229508238489984_n.jpg

Antrą kartą rengiamų verslo pietų metu LR Ambasadoje Briuselyje Lietuvos ir Flandrijos verslininkai aptarė investavimo galimybes

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
23244158_1553492368050006_405200260138044818_n.jpg

Lapkričio 5-6 d. LR ambasada Belgijoje, kuri taip pat yra akredituota Alžyrui, organizavo renginį Alžyre, kuriame pristatyta Lietuvos žemės ūkio produkcija. Pristatymas vyko Alžyro Nacionalinėje Aukštojoje Žemės ūkio mokykloje (ENSA). Renginį atidaręs UR viceministras D.Skusevičius pasveikimo susirinkusius svečius, pristatė Lietuvos žemės ūkio sektorių ir paskatino Lietuvos ir Alžyro įmones bendradarbiauti, atrasti vieni kitus. Viceministras pakvietė susirinkusių Alžyro institucijų ir įmonių atstovus į AGROBALT 2018 parodą, kvietimą pakartojo susitikime su Žemės ūkio ministerijos generaliniu sekretoriumi Kamel Chadi.

Renginyje dalyvavo 30 Alžyro įmonių, susidomėjusių bendradarbiavimu su Lietuva, savo gaminius pristatinėjo Lietuvos mėsos sektoriaus ir hidroponinių sistemų įmonių atstovai.

Renginio paraštėse Alžyro Nacionalinė Aukštoji Žemės ūkio mokykla pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Aleksandro Stulginskio Universitetu, kurį renginyje atstovavo rektorius A.Maziliauskas.

Antrą renginio dieną ambasados ir verslo atstovai turėjo galimybę apsilankyti Alžyro mėsos ir pieno ūkiuose bei suorganizuotas ambasadoriaus ir Lietuvos mėsos sektoriaus įmonių susitikimas su Alžyro įmonių konfederacija bei aptartos verslo bendradarbiavimo galimybės.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
82245_be6d44dc6a301dcd8a79b3ff4bc7e7f6.jpg
Spalio 31 dieną Briuselyje Lietuvos ambasadorius Belgijoje ir Liuksemburgui Gediminas Varvuolis, Lietuvos nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė, Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie NATO Vytautas Leškevičius bei Brigados Generolas Gintautas Zenkevičius pagerbė Lietuvos karininko, Generalinio štabo pulkininko Juozo Lanskoronskio atminimą.
Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
22730143_1543482815717628_4654496850210105056_n.jpg

Spalio 25-27 dienomis Lietuvoje lankėsi Didysis Liuksemburgo kunigaikštis.

 

 

 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
pranc11.jpg

Spalio 10 d. vizito Briuselyje metu Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su tarpparlamentinės draugystės grupės su Estija, Latvija ir Lietuva pirmininku Egbert Lachaert. Spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Belgijos Karalystės Senato Pirmininke Christine Defraigne ir Atstovų Rūmų Pirmininku Siegfried Bracke. Susitikimuose aptarti dvišalio Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavimo klausimai, Belgijos karių dalyvavimas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje, pasidžiaugta augančiu ekonominiu bendradarbiavimu ir dvišalėmis investicijomis.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
kap3.jpg

Spalio 6 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo I-mojo pasaulinio karo atminties renginiuose Ypre ir Menin bei Briuselio Cinquantenaire parke surengtame Belgijos sausumos pajėgumų demonstravime, dalyvaujant ir Lietuvos sausumos pajėgų vadui Valdemarui Rušiui.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
gkons.jpg

Spalio 4 d. ambasadoriaus Gedimino Varvuolio rezidencijoje įvyko kasmetinis ambasados kolegų, garbės konsulų ir lietuvių bendruomenės Belgijoje atstovų susitikimas. Vakaro metu aptarėme jau nuveiktus darbus ir dalinomės būsimų, Lietuvai ypatingai svarbių, metų planais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Belgijoje »
rug1.jpg

Rugsėjo 1-ąją ambasados diplomatė Aistė Šaduikienė drauge su kitų Europos valstybių atstovais dalyvavo Europos vėliavų dienos renginyje, organizuotame Karališkosios veteranų sąjungos prie Amžinosios ugnies ir Nežinomo kareivio kapo Briuselyje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
l211.jpg

Liepos 21 d. į Briuselyje vykstančias iškilmingas ceremonijas oficialiu Belgijos Karaliaus kvietimu buvo pakviestas dalyvauti Lietuvos ambasadorius Gediminas Varvuolis kartu su kitų valstybių diplomatinio korpuso vadovais bei aukščiausiais Belgijos pareigūnais. Nacionalinės šventės iškilmės prasidėjo 10 val. vykusiomis rytinėmis mišiomis St. Michel katedroje, po kurių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovai buvo priimti karališkuose Egmonto rūmuose. Po pietų Lietuvos ambasadorius kartu su kitais ambasadoriais bei diplomatais Belgijoje stebėjo priešais rūmų aikštę vykusį karinį paradą, kuriame žengė ir lietuvių kariai iš NATO pajėgų Lietuvoje bataliono.

Užsienio politika ir diplomatija »
debacker.jpg

Liepos 13 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su Belgijos valstybės sekretoriumi Philippe De Backer, kuris yra atsakingas už kovą su socialine nelygybe. Ambasadorius ir p. De Backer aptarė aktualius dvišalius santykius bei diskutavo apie problemas, su kuriomis susiduria dauguma Europos šalių.

Užsienio politika ir diplomatija »
namur1.jpg
Ambasadorius lankėsi Namiūre Įkelta2017.07.13

Liepos 12 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Lietuvos Garbės konsulas Belgijoje Philippe Suinen lankėsi Namiūre, kur susitiko su regiono gubernatoriumi Denis Mathen. Ambasadorius ir Garbės konsulas su gubernatoriumi aptarė bendradarbiavimo galimybes ir vėliau lankėsi vietinėse įmonėse, kurios užsiima biotechnologijomis. Kai kurios iš jų jau dabar bendradarbiauja su Lietuvos įmonėmis, tad ambasadorius ir gubernatorius išreiškė viltį, jog šių įmonių saitai ateityje tik stiprės.

Užsienio politika ir diplomatija »
farnk1.jpg

Liepos 10 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Seimo narys bei buvęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas lankėsi Liuksemburge, kur dalyvavo Tarptautinės Frankofonijos organizacijos parlamentinėje asamblėjoje. Asamblejos metu ambasadorius bei p. Gelūnas turėjo galimybę pabendrauti su Didžiojo kunigaikščio rūmų maršalka, Premjeru, Parlamento bei Užsienio reikalų komiteto pirmininkais, buvusia kultūros ministre bei kitais aukštais Liuksemburgo pareigūnais.

Užsienio politika ir diplomatija »
did1.jpg

Birželio 22-23 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo Liuksemburgo Nacionalinės šventės minėjimo renginiuose ir iškilmėse nacionalinėje Filharmonijoje bei didžiajame teatre. Ceremonijų metu ambasadorius turėjo galimybę pabendrauti su Liuksemburgo Deputatų Rūmų Pirmininku Mars Di Bartolomeo bei kitais aukštais šalies pareigūnais.

Užsienio politika ir diplomatija »
maggie1.jpg

Birželio 20 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo Maltos ambasadoriaus Ray Azzopardi surengtuose paskutiniuose Maltos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pietuose, kuriuose garbės viešnia buvo Belgijos sveikatos apsaugos ministrė Maggie de Block.

Užsienio politika ir diplomatija »
ljez.jpg
Ambasadorius lankėsi Lježe Įkelta2017.06.21

Birželio 19 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Lietuvos Garbės konsulas Belgijoje Philippe Suinen lankėsi Lježo mieste, kur susitiko su Lježo universiteto ir semiotikos centro atstovais, su kuriais aptarė A.J. Greimo 100-mečio šventimo galimybes. Vėliau vizitas tęsėsi FN Herstal ginklų gamykloje, kurios atstovai išreiškė padėką už ilgametį bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata