Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Valstybės lygio ekstremali situacija

Sukurta 2020.02.27 / Atnaujinta 2020.02.27 16:33
  Valstybės lygio ekstremali situacija

  2020 m. Vasario 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nusprendė paskelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją šalyje, ruošdamasi galimam naujojo koronos viruso (COVID-19) plitimui. Kabinetas įsteigė centrą, kuriam vadovavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, ir iš jo rezervo skyrė 150 000 eurų papildomoms apsaugos priemonėms įsigyti ir kitoms nenumatytoms išlaidoms padengti, kurias sveikatos įstaigos gali patirti dėl koronaviruso grėsmės.


  Nepaprastosios padėties paskelbimas šalyje yra prevencinė priemonė prieš koronos viruso plitimą. Tai padės koordinuoti atsakingų institucijų darbą, panaudoti valstybiniuose rezervuose esančią įrangą ir supaprastinti kitas procedūras. Minėtas centras, be kita ko, turės teisę nuspręsti, ar leisti valstybės tarnautojams vykti į koronaviruso paveiktas šalis ar atskirus regionus, ir nurodyti mokykloms bei kitoms įstaigoms turėti pakankamai dezinfekavimo priemonių.


  Užsienio reikalų ministerija arba Lietuvos Respublika šiuo metu rekomenduoja nekeliauti į Kiniją, kai kuriuos Italijos, Ispanijos ir Pietų Korėjos regionus.


  Daugiau informacijos apie „Corona“ virusą galite gauti naudodamiesi specialiąja linija telefonu +370 618 79984 (Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai teikia informaciją apie prieinamumą visą parą). Informacijos apie COVID-19 DUK taip pat galima rasti Nacionalinio pasirengimo ekstremalioms situacijoms Lietuvoje svetainėje:

  https://www.lt72.lt/go.php/eng/Frequently-asked-questions-faq-about-the-novel-coronavirus

  Naujienlaiškio prenumerata