Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Valstybinės Darbo Inspekcijos vizitas į BE Federalinę darbo inspekciją

Sukurta 2018.04.20 / Atnaujinta 2018.04.20 13:44
   Valstybinės Darbo Inspekcijos vizitas į BE Federalinę darbo inspekciją
   Valstybinės Darbo Inspekcijos vizitas į BE Federalinę darbo inspekciją

   2018 m. balandžio 18 d. įvyko  Lietuvos Respublikos Valstybinės darbo inspekcijos ir Belgijos Federalinės darbo inspekcijos bei Belgijos Federalinės socialinės apsaugos inspekcijų konsultacijos. Lietuvos atstovai buvo supažindinti su Belgijos Karalystėje galiojančiomis darbuotojų registravimo, socialinio draudimo sistemomis, pristatytos novatoriškos duomenų bazės, pasidalinta informacija apie abiejose šalyse taikomus ūkio subjektų tikrinimo metodus. Lietuvos ir Belgijos atstovai išreiškė norą ateityje bendradarbiauti glaudžiau, ypač socialinio sukčiavimo užkardymo bei darbuotojų teisių gynimo srityse, pasidalinta mintimis apie galimą tarpusavio bendradarbiavimo susitarimo pasirašymą.

   Lietuvos ambasados Belgijoje iniciatyva,  Lietuvos atstovai – Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius, Valstybinės darbo inspekcijos Teisės skyriaus patarėjas Aras Petrevičius ir socialinės apsaugos ir darbo atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje Jelena Polijančuk – Briuselyje dalyvavo dvišaliame susitikime su Belgijos Federalinės darbo inspekcijos ir Belgijos Federalinės socialinės apsaugos inspekcijos atstovais.

   Susitikimo metu Lietuvos Respublikos atstovai buvo supažindinti su Belgijos Karalystėje galiojančiomis darbuotojų registravimo, socialinio draudimo sistemomis. Pristatytos inovatyvios duomenų bazės, kurių pagalba Belgijos pareigūnai turi galimybę atlikti visus reikiamus nedeklaruoto darbo kontrolės veiksmus nuotoliniu būdu, pasidalinta informacija apie abiejose šalyse taikomus ūkio subjektų tikrinimo metodus.

   Susitikimo metu apžvelgta situacija dėl darbuotojų, komandiruotų iš Lietuvos įmonių į Belgiją – darbuotojų mastas bei pagrindinės problemos, susijusios su Belgijos darbo įstatymų laikymusi.

   Lietuvos ir Belgijos atstovai išreiškė norą ateityje bendradarbiauti glaudžiau, ypač socialinio sukčiavimo (angl. social fraud) užkardymo bei darbuotojų teisių gynimo srityse, pasidalinta mintimis apie galimą tarpusavio bendradarbiavimo susitarimo pasirašymą.

   Naujienlaiškio prenumerata