Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BELGIJOS KARALYSTĖJE LIUKSEMBURGO DIDŽIAJAI HERCOGYSTEI IR ALŽYRO LIAUDIES DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI

Adresas: 41-43 rue Belliard, B-1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2401 9895
Faksas +32 2401 9898
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
pranc11.jpg

Spalio 10 d. vizito Briuselyje metu Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su tarpparlamentinės draugystės grupės su Estija, Latvija ir Lietuva pirmininku Egbert Lachaert. Spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Belgijos Karalystės Senato Pirmininke Christine Defraigne ir Atstovų Rūmų Pirmininku Siegfried Bracke. Susitikimuose aptarti dvišalio Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavimo klausimai, Belgijos karių dalyvavimas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje, pasidžiaugta augančiu ekonominiu bendradarbiavimu ir dvišalėmis investicijomis.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
kap3.jpg

Spalio 6 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo I-mojo pasaulinio karo atminties renginiuose Ypre ir Menin bei Briuselio Cinquantenaire parke surengtame Belgijos sausumos pajėgumų demonstravime, dalyvaujant ir Lietuvos sausumos pajėgų vadui Valdemarui Rušiui.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
gkons.jpg

Spalio 4 d. ambasadoriaus Gedimino Varvuolio rezidencijoje įvyko kasmetinis ambasados kolegų, garbės konsulų ir lietuvių bendruomenės Belgijoje atstovų susitikimas. Vakaro metu aptarėme jau nuveiktus darbus ir dalinomės būsimų, Lietuvai ypatingai svarbių, metų planais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Belgijoje »

Skelbiama atranka į laisvą Lietuvos Respublikos ambasados Belgijos Karalystėje sekretoriaus pareigybę.

 

veis1.jpg

Rugsėjo 26 d. ambasadoje įvyko susitikimas su istoriku ir knygų autoriumi Aurimu Švedu bei profesore Irena Veisaite. Diskusijos svečiai kartu su gausiai susirinkusia lietuvių bendruomene kalbėjosi apie profesorės gyvenimo istoriją, apie istorijos patirtis ir pamokas, apie Holokausto tragediją ir kartu pagerbė Holokausto aukų Lietuvoje atminties datą.

Lietuviai Belgijoje »
avilys1.jpg

Rugsėjo 23 d. Liuksemburgo Šengeno apylinkėje ambasadorius Gediminas Varvuolis kartu su Liuksemburgo bendruomene atšventė lituanistinės mokyklos "Avilys" mokslo metų pradžią. Šventės metu ambasadorius pasveikino mokinius, mokytojus ir tėvelius su šia jau antrus metus gyvuojančia mokykla, o šventės garbės svečiams - pirmokams - įteikė Pirmokų pasus.

21727984_1506895789376331_7921834742983443814_n.jpg

Rugsėjo 14 d. ambasadoje surengtas pirmasis šio sezono literatūros vakaras. Vakaro pradžioje ambasadorius Gediminas Varvuolis tarė sveikinimo žodį, o kartu su Dr. Martynu Purvinu ir Marija Purviniene paskaitos dalyviai kalbėjosi apie Lietuvos kaimo praeitį, dabartį ir ateitį.

Lietuviai Belgijoje »
pirmokai1.jpg

Rugsėjo 6 d. naujųjų mokslo metų pradžios proga Lietuvos Respublikos ambasadoje susirinko gausus būrys Belgijoje besimokančių moksleivių, jų mokytojai ir tėvai.

Ambasadorius Gediminas Varvuolis pasveikino moksleivius, jų tėvelius, pedagogus ir įteikė Pirmokų pasus pirmą kartą į mokyklą įžengusiems pradinukams.

Ambasadorius palinkėjo sėkmingų, kūrybingų mokslo metų, kvietė mokinius būti aktyviais ir siekti žinių, kurios yra ne tik besimokančių, bet ir visos Lietuvos gerovės pagrindas, taip pat puoselėti lietuviškumą bei būti iniciatyviais savo bendruomenės nariais. Šventės dalyvius taip pas pasveikino naujoji Lietuvių bendruomenės Belgijoje pirmininkė Asta Kulikauskaitė, o moksleivių dainoms gitara pritarė naujasis mokytojas Andrius Jelaga.

Lietuviai Belgijoje »
rug1.jpg

Rugsėjo 1-ąją ambasados diplomatė Aistė Šaduikienė drauge su kitų Europos valstybių atstovais dalyvavo Europos vėliavų dienos renginyje, organizuotame Karališkosios veteranų sąjungos prie Amžinosios ugnies ir Nežinomo kareivio kapo Briuselyje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
pirmokai.jpg

Visus visus – ir mažus, ir didelius – rugsėjo 6 d. 17:30 val. kviečiame į Mokslo metų pradžios šventę!

Vakaro garbės svečiai – pirmokėliai ir abiturientai, gyvenantys Belgijoje.

Šventės metu bus įteikti Pirmokų pasai, tad registracijos metu prašome nurodyti, ar atsivesite pirmokėlių.

Registruotis prašome – amb.be@urm.lt

Dėmesio: įėjimas tik su asmens dokumentu.

ambasada.jpg

Artėjant Žolinių dienai primename, jog rugpjūčio 15-ąją ambasada nedirbs.

Konsulinės naujienos »
l211.jpg

Liepos 21 d. į Briuselyje vykstančias iškilmingas ceremonijas oficialiu Belgijos Karaliaus kvietimu buvo pakviestas dalyvauti Lietuvos ambasadorius Gediminas Varvuolis kartu su kitų valstybių diplomatinio korpuso vadovais bei aukščiausiais Belgijos pareigūnais. Nacionalinės šventės iškilmės prasidėjo 10 val. vykusiomis rytinėmis mišiomis St. Michel katedroje, po kurių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovai buvo priimti karališkuose Egmonto rūmuose. Po pietų Lietuvos ambasadorius kartu su kitais ambasadoriais bei diplomatais Belgijoje stebėjo priešais rūmų aikštę vykusį karinį paradą, kuriame žengė ir lietuvių kariai iš NATO pajėgų Lietuvoje bataliono.

Užsienio politika ir diplomatija »
debacker.jpg

Liepos 13 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su Belgijos valstybės sekretoriumi Philippe De Backer, kuris yra atsakingas už kovą su socialine nelygybe. Ambasadorius ir p. De Backer aptarė aktualius dvišalius santykius bei diskutavo apie problemas, su kuriomis susiduria dauguma Europos šalių.

Užsienio politika ir diplomatija »
namur1.jpg
Ambasadorius lankėsi Namiūre Įkelta2017.07.13

Liepos 12 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Lietuvos Garbės konsulas Belgijoje Philippe Suinen lankėsi Namiūre, kur susitiko su regiono gubernatoriumi Denis Mathen. Ambasadorius ir Garbės konsulas su gubernatoriumi aptarė bendradarbiavimo galimybes ir vėliau lankėsi vietinėse įmonėse, kurios užsiima biotechnologijomis. Kai kurios iš jų jau dabar bendradarbiauja su Lietuvos įmonėmis, tad ambasadorius ir gubernatorius išreiškė viltį, jog šių įmonių saitai ateityje tik stiprės.

Užsienio politika ir diplomatija »
farnk1.jpg

Liepos 10 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Seimo narys bei buvęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas lankėsi Liuksemburge, kur dalyvavo Tarptautinės Frankofonijos organizacijos parlamentinėje asamblėjoje. Asamblejos metu ambasadorius bei p. Gelūnas turėjo galimybę pabendrauti su Didžiojo kunigaikščio rūmų maršalka, Premjeru, Parlamento bei Užsienio reikalų komiteto pirmininkais, buvusia kultūros ministre bei kitais aukštais Liuksemburgo pareigūnais.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata