Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BELGIJOS KARALYSTĖJE LIUKSEMBURGO DIDŽIAJAI HERCOGYSTEI IR ALŽYRO LIAUDIES DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI

Adresas: 41-43 rue Belliard, B-1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2401 9895
Faksas +32 2401 9898
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
ambasada.jpg

Artėjant Žolinių dienai primename, jog rugpjūčio 15-ąją ambasada nedirbs.

Konsulinės naujienos »
l211.jpg

Liepos 21 d. į Briuselyje vykstančias iškilmingas ceremonijas oficialiu Belgijos Karaliaus kvietimu buvo pakviestas dalyvauti Lietuvos ambasadorius Gediminas Varvuolis kartu su kitų valstybių diplomatinio korpuso vadovais bei aukščiausiais Belgijos pareigūnais. Nacionalinės šventės iškilmės prasidėjo 10 val. vykusiomis rytinėmis mišiomis St. Michel katedroje, po kurių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovai buvo priimti karališkuose Egmonto rūmuose. Po pietų Lietuvos ambasadorius kartu su kitais ambasadoriais bei diplomatais Belgijoje stebėjo priešais rūmų aikštę vykusį karinį paradą, kuriame žengė ir lietuvių kariai iš NATO pajėgų Lietuvoje bataliono.

Užsienio politika ir diplomatija »
debacker.jpg

Liepos 13 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su Belgijos valstybės sekretoriumi Philippe De Backer, kuris yra atsakingas už kovą su socialine nelygybe. Ambasadorius ir p. De Backer aptarė aktualius dvišalius santykius bei diskutavo apie problemas, su kuriomis susiduria dauguma Europos šalių.

Užsienio politika ir diplomatija »
namur1.jpg
Ambasadorius lankėsi Namiūre Įkelta2017.07.13

Liepos 12 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Lietuvos Garbės konsulas Belgijoje Philippe Suinen lankėsi Namiūre, kur susitiko su regiono gubernatoriumi Denis Mathen. Ambasadorius ir Garbės konsulas su gubernatoriumi aptarė bendradarbiavimo galimybes ir vėliau lankėsi vietinėse įmonėse, kurios užsiima biotechnologijomis. Kai kurios iš jų jau dabar bendradarbiauja su Lietuvos įmonėmis, tad ambasadorius ir gubernatorius išreiškė viltį, jog šių įmonių saitai ateityje tik stiprės.

Užsienio politika ir diplomatija »
farnk1.jpg

Liepos 10 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Seimo narys bei buvęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas lankėsi Liuksemburge, kur dalyvavo Tarptautinės Frankofonijos organizacijos parlamentinėje asamblėjoje. Asamblejos metu ambasadorius bei p. Gelūnas turėjo galimybę pabendrauti su Didžiojo kunigaikščio rūmų maršalka, Premjeru, Parlamento bei Užsienio reikalų komiteto pirmininkais, buvusia kultūros ministre bei kitais aukštais Liuksemburgo pareigūnais.

Užsienio politika ir diplomatija »
mind2.jpg

Liepos 6 d. ambasadoje skambėjo „Tautiška giesmė“. Susirinkusius beveik 200 svečių sveikino ambasadorius Dainius Kamaitis ir naujoji lietuvių bendruomenės Belgijoje valdybos pirmininkė Asta Kulikauskaitė.

Lietuviai Belgijoje »
Jonines 1.jpg

Birželio 24 d., per patį šv. Joną, Belgijos, Prancūzijos ir Liuksemburgo lietuvių bendruomenės gražiausią vasaros šventę paminėjo Laifour miestelyje, Prancūzijoje. Maso upės pakrantėje degė Joninių laužas, skambėjo lietuviškos dainos ir vyko apeigos prie aukuro. Nemaža dalis šventės dalyvių atvyko pasipuošę tautiniais drabužiais, pynėsi vainikus, kupoliavo ir ieškojo paparčio žiedo.

Šią šventę, laikydamiesi gražiausių autentiškų tradicijų, Belgijos lietuviai mini kasmet nuo pat 2003 m.

Nuotraukos Julijaus Grubliausko

 

Lietuviai Belgijoje »
mindaugines.png

Mieli Belgijos lietuviai,
Lietuvos ambasada maloniai kviečia Jus į tradicinį  Valstybės - Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo - dienos minėjimą,
kuris vyks 2017 m. liepos 6 d., ketvirtadienį, 19 val. ambasadoje (rue Belliard, 41-43, 1040 Briuselis). 20 val. kartu su Lietuva giedosime šalies himną – „Tautišką giesmę“.
Esame ir būkime vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį!
Prašome patvirtinti Jūsų dalyvavimą iki liepos 4 d. el.p. [email protected]

Lietuviai Belgijoje »
did1.jpg

Birželio 22-23 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo Liuksemburgo Nacionalinės šventės minėjimo renginiuose ir iškilmėse nacionalinėje Filharmonijoje bei didžiajame teatre. Ceremonijų metu ambasadorius turėjo galimybę pabendrauti su Liuksemburgo Deputatų Rūmų Pirmininku Mars Di Bartolomeo bei kitais aukštais šalies pareigūnais.

Užsienio politika ir diplomatija »
maggie1.jpg

Birželio 20 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis dalyvavo Maltos ambasadoriaus Ray Azzopardi surengtuose paskutiniuose Maltos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pietuose, kuriuose garbės viešnia buvo Belgijos sveikatos apsaugos ministrė Maggie de Block.

Užsienio politika ir diplomatija »
ljez.jpg
Ambasadorius lankėsi Lježe Įkelta2017.06.21

Birželio 19 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Lietuvos Garbės konsulas Belgijoje Philippe Suinen lankėsi Lježo mieste, kur susitiko su Lježo universiteto ir semiotikos centro atstovais, su kuriais aptarė A.J. Greimo 100-mečio šventimo galimybes. Vėliau vizitas tęsėsi FN Herstal ginklų gamykloje, kurios atstovai išreiškė padėką už ilgametį bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
lkcb2.jpg

Šeštadienį, birželio 17 d., ambasadoje įvyko Lietuvių kultūros centro Belgijoje (LKCB) uždarymas. Šia proga ambasadorius Gediminas Varvuolis pasveikino bei už iniciatyvą padėkojo LKCB pedagogams, o mažieji lietuviukai surengė pasirodymus bei piešiniais išpuošė ambasados kiemelį.

Lietuviai Belgijoje »
kač.jpg

Birželio 16 d. ambasadoje įvyko Dr. Eglės Kačkutės paskaita "Migracija ir motinystė". Paskaitos metu dalyviai diskutavo šia išeiviams aktualia tema bei dalinosi asmeninėmis patirtimis.

Lietuviai Belgijoje »
žaidynės.jpg

Birželio 10-11 d. Diufelyje, Belgijoje, vyko XII-osios Belgijoje, Nyderlanduose ir Liuksemburge gyvenančių lietuvių sporto žaidynės. Dvi dienas beveik 300 suaugusiųjų ir vaikų varžėsi badmintono, teniso, krepšinio, futbolo, bėgimo, plaukimo, dviračių lenktynių, estafečių ir kitose rungtyse. Nugalėtojus sveikino ambasadoriai – Jovita Neliupšienė, Gediminas Varvuolis ir Vytautas Leškevičius, taip pat Diufelio miesto meras – Marc Van der Linden.

Po sporto varžybų šventės dalyviai vaišinosi lietuviškais šaltibarščiais ir cepelinais bei belgišku šokoladu.

Taip pat birželio 10 d., Belgijos lietuvių bendruomenė (BLB) trejų metų laikotarpiui išsirinko naująją valdybą.

Lietuviai Belgijoje »
decrem.jpg

Birželio 8 d. Vilniuje lankėsi Belgijos valstybės sekretorius užsienio prekybai Pieter De Crem. Trumpo, tačiau intensyvaus vizito metu p. De Crem susitiko su Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, transporto ministru Roku Masiuliu bei dvišaliame Verslo forume bendravo su specializuotų asociacijų atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata