Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė vaiko teisių tema

Sukurta 2020.02.25 / Atnaujinta 2020.02.25 08:41
  Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė vaiko teisių tema

  Vasario 24 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu Ženevoje pasisakė Žmogaus teisių tarybos sesijos Aukšto lygio diskusijoje, skirtoje aptarti Vaikų teisių konvencijos galimybes ir jai kylančius iššūkius.

  Ambasadorius pažymėjo, kad nors per pastaruosius 30 metų daug pasiekta vaiko teisių apsaugos, švietimo ir įtraukimo į visuomenei svarbius procesus srityse, iššūkių išlieka daug. „Šalys turėtų prisiimti ambicingesnius politinius įsipareigojimus ir užtikrinti, kad nė vienas vaikas neliktų nuošalyje,“ – sakė A. Krivas.

  Kalbėdamas Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Lietuvos vardu ambasadorius atkreipė dėmesį į tokias problemas kaip vaikų apgyvendinimas institucijose ir laisvės ribojimas, smurtas prieš vaikus, vaikų išnaudojimas, seksualinė prievarta, priverstinės ir ankstyvos vedybos, patyčios bei skaitmeninėje erdvėje kylančios grėsmės. A. Krivas taip pat pabrėžė prieinamo ir kokybiško išsilavinimo svarbą ne tik vaikams, bet ir visuomenei apskritai.

  Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija yra plačiausiai pripažinta konvencija pasaulyje – ją yra ratifikavusios 196 šalys. Lietuvos Seimas tai padarė 1995 metų liepos 3 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ST Arria BY.png

  Rugsėjo 4 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Estijos organizuotame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JT) neformaliame susitikime, skirtame žmogaus teisių užtikrinimui Baltarusijoje.

  JT Saugumo Taryba »
  ID_SR.jpg

  Liepos 13 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos 44-osios sesijos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Lietuvos Respublikos teisėjus ir prokurorus.

  JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_7961.jpg

  Birželio 2 dieną viceministras Neris Germanas dalyvavo tarptautinėje Saudo Arabijos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje donorų Jemenui vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.

  Daugiašaliai santykiai »
  aria ST.jpg

  Gegužės 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Estijos organizuotame Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos neformaliame susitikime, skirtame kibernetiniam saugumui. Susitikime pagrindinis dėmesys skirtas  kibernetiniam stabilumui COVID-19 sąlygomis, konfliktų prevencijai ir valstybių pajėgumų stiprinimui kovai su kibernetinėmis grėsmėmis. Įžanginį žodį susitikime tarė Estijos Ministras Pirmininkas Jüri Ratas.

  JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos užtikrinant ir skatinant pagarbą žmogaus teisėms, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »