Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos mokslininkei – prestižinis UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“ apdovanojimas

Sukurta 2019.03.15 / Atnaujinta 2019.03.15 15:53
  Lietuvos mokslininkei – prestižinis UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“ apdovanojimas

  Kovo 14 dieną iškilmingos ceremonijos Paryžiuje, UNESCO būstinėje, metu nusipelniusioms mokslininkėms įteikti UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“  prestižiniai apdovanojimai. 

  „Kylančių talentų“ kategorijoje kartu su kitomis 14 pasaulio jaunųjų mokslininkių apdovanota ir lietuvių neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė, Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro mokslo darbuotoja, kurios tyrimų sritis yra neuronų ir imuninių ląstelių sąveika smegenyse.

  Lietuvių mokslininkės garbei Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO suorganizavo priėmimą, kurio metu dr. Urtė Neniškytė susirinkusiems diplomatams ir lietuvių bendruomenės atstovams papasakojo apie savo vykdomą mokslinę veiklą. Šiuo metu  dr. U. Neniškytė tyrinėja molekulinius smegenų tinklų genėjimo mechanizmus, kurių metu smegenų imuninės ląstelės iš bręstančio neuronų tinklo pašalina nereikalingas jungtis ir taip sudaro sąlygas susiformuoti struktūriškai ir funkciškai brandžiam tinklui.

  Ambasadorė Irena Vaišvilaitė pasidžiaugė jaunos lietuvių mokslininkės pasiekimais bei atkreipė dėmesį, kad tokie apdovanojimai prisideda didinant mokslo žinomumą bei skatinant mergaites ir moteris rinktis mokslo studijas.

  Dr. Urtė Neniškytė 2008 metais baigė Vilniaus universitetą, kuriame įgijo biochemijos bakalauro ir magistro laipsnius. 2012 metais Kembridžo universitete (Jungtinėje Karalystėje) įgijo biochemijos mokslų daktaro laipsnį. 2012–2013 metais dirbo vizituojančia mokslininke Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir moksline konsultante UAB „Expertus Vilnensis“. 2013–2016 m. stažavosi Europos molekulinės biologijos laboratorijoje (Italija) pagal Marie Skłodowska-Curie podoktorantūros programą. 2016 metais gavo Marie Skłodowska-Curie stipendiją.

  Kartu su bendraautoriais paskelbė daugiau nei 10 mokslinių straipsnių tarptautiniuose recenzuojamuose žurnaluose. Nuo 2006 m. yra Lietuvos biochemikų ir neurologų draugijų narė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  0.jpg

  Kovo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtame specialiame susitikime Lietuvos nuolatinė atstovė ambasadorė Irena Vaišvilaitė beveik trisdešimties šalių vardu išreiškė UNESCO valstybių narių susirūpinimą dėl vis blogėjančios padėties Kryme. Ambasadorė I. Vaišvilaitė perskaitė bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžė prisijungusių šalių paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui bei paragino Rusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  20190318_181119.jpg

  Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO kovo 18 dieną dalyvavo Tarptautinės frankofonijos dienos proga UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtoje skonių šventėje.  Lietuvos stende pristatytas kulinarinio paveldo statusą turintis šakotis ir lietuviškas kietasis sūris.

  Atstovybių naujienos »
  Mosulo iniciatyva.jpg

  Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Irena Vaišvilaitė gruodžio 17 dieną Paryžiuje informavo Pasaulio paveldo centro direktorės pavaduotoją  Lazare Eloundou Assomo, kad Lietuva prisideda prie tarptautinės iniciatyvos, skirtos Mosulo miestui Irake atgaivinti.

  Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Čechavičius3.jpg

  Gruodžio 3 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografo Juozapo Čechavičiaus paroda. Paroda paminėtos fotografo 200-osios gimimo metinės, o ši data UNESCO Generalinės Konferencijos 39-osios sesijos sprendimu buvo įtraukta į UNESCO 2018-aisiais metais minimų datų sąrašą.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_2745res.jpg

  Spalio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su UNESCO Generalinės direktorės pavaduotoju komunikacijai ir informacijai Moez Chakchouk. Susitikimo metu viceministras pažymėjo ypatingą Lietuvos įsitraukimą užtikrinant išraiškos laisvę ne tik internete, bet ir už jo ribų.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181009_095107.jpg

  UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata