Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Paskelbti konkurso „Aš fotografuoju Afriką“ nugalėtojai

Sukurta 2017.05.04 / Atnaujinta 2017.05.04 08:58
   Paskelbti konkurso „Aš fotografuoju Afriką“ nugalėtojai
   Paskelbti konkurso „Aš fotografuoju Afriką“ nugalėtojai
   Paskelbti konkurso „Aš fotografuoju Afriką“ nugalėtojai
   Paskelbti konkurso „Aš fotografuoju Afriką“ nugalėtojai

   Išrinkti Užsienio reikalų ministerijos (URM), Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir UAB „JCDecaux“ paskelbto konkurso „Aš fotografuoju Afriką“ nugalėtojai – iš 410 nuotraukų, kurias pasiūlė 51 autorius, atrinkta 13 geriausių darbų.

   Vertinimo komisijos, sudarytos iš Fotomenininkų sąjungos, JCDecaux ir URM atstovų, sprendimu, konkurso laureatais tapo Dangiros Simonavičiūtės „Pažaiskime slėpynių!“, Teodoro Grigaliūno „Rėmai“, Lauros Vaišvilaitės „Fotografuoju Afriką“, Steve Kitoto „Stand Out“, Dano Pankevičiaus „Baobabų giraitė“, Sauliaus Damulevičiaus „Po karo“, Malgožatos Mozyro „Maroko Legziros paplūdimys, kurio nebeliko“, Teodoro Grigaliūno „Žuvis karalius“, Sauliaus Damulevičiaus „Kasyklos be deimantų“, „Raimondos Murmokaitės „Ankstyvas rytas“, Linos Šilagalienės „Prisilietimas“, Dalios Šakenytės „Vakaras žvejų kaimelyje“, Madaros Žgutės „Vaikiškas smalsumas“.

   Visas nuotraukas nugalėtojas rasite Užsienio reikalų ministerijos „Flickr“ paskyroje.

   Šios fotografijos papuoš kilnojamą parodą, kuri pirmiausia bus eksponuojama Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Parodos atidarymas gegužės 24 d. 17:30 bus iliustratyvi įžanga į po to vyksiantį Antano Jonyno poezijos knygos „Ošiantis peizažas” lietuvių, prancūzų ir bambarų kalbomis pristatymą. Parodą garbingiausioje bibliotekos vietoje – ant paradinių laiptų – bus galima peržiūrėti iki birželio 7 d. Vėliau paroda bus eksponuojama Užsienio reikalų ministerijoje bei kitose ekspozicijų erdvėse. Autorius apdovanos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   Fotografijos meno mėgėjai ir profesionalai iš įvairių pasaulio valstybių (daugiausia iš Lietuvos ir Namibijos) pateikė įvairiausių žanrų fotografijų. Iš tokios gausos darbų sudėtingiausia buvo atrinkti nuotrauką, skirtą Afrikos dienų renginių plakatui. Ja tapo Teodoro Grigaliūno fotografija „Rėmai“. Šios nuotraukos fragmentas puošia plakatą, kurį galima pamatyti konkurso partnerio UAB „JCDecaux“ stenduose Vilniaus mieste.

   Konkursą organizavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir UAB „JCDecaux Lietuva“. Šis konkursas yra vienas iš renginių, skirtų Jungtinių Tautų tarptautiniam Afrikos kilmės asmenų dešimtmečiui (2015–2024 m.) ir gegužės 25-ąjai – Tarptautinei Afrikos dienai – paminėti.

   Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, siekdama išsamiau supažindinti visuomenę su  Afrikos kilmės asmenų kultūra ir jų indėliu į visuomenės raidą, taip pat ragindama valstybes stiprinti Afrikos kilmės asmenų teisių apsaugą ir kovą su rasizmu, rasine diskriminacija ir ksenofobija, 2015–2024 metus paskelbė Tarptautiniu Afrikos kilmės dešimtmečiu.

   Pasaulyje Tarptautinė Afrikos diena minima kasmet gegužės 25-ąją, pažymint Afrikos vienybės organizacijos įkūrimą 1963 metais (nuo 2001 m. šią organizaciją pakeitė Afrikos Sąjunga, vienijanti 55 Afrikos valstybes). Lietuvoje Afrikos diena minima nuo 1998 m. Minint šią dieną vyksta renginiai, kuriais siekiama skatinti toleranciją ir stiprinti tarpkultūrinį dialogą, skatinti Lietuvos visuomenę domėtis Afrikos šalių kultūra, istorija, paskatinti įvairų dvišalį bendradarbiavimą, įskaitant vystomojo bendradarbiavimo ir ekonominį, kartu paremti Lietuvos verslą, einantį į naujas rinkas, ir sudaryti sąlygas atitinkamoms pilietinėms iniciatyvoms ir diskusijoms Lietuvoje. Į šiuos renginius stengiamasi suburti tiek Afrikos entuziastus, keliautojus, liaudies meno mylėtojus, tiek atvykusius iš Afrikos, tiek tuos, kuriems šio žemyno pavadinimas kol kas reiškia tik kažką labai tolimo.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-9410.JPG

   Gegužės 30 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje vyko jau trečius metus organizuojama tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui?". Informacinių technologijų ir telekomunikacijų, vystomojo bendradarbiavimo, paslaugų plėtojimo, ICT4D tematika ir galimybėmis Afrikoje šiemet susidomėjo beveik 100 dalyvių.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Gegužės 30 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui“. Konferencijos tikslas – paskatinti Lietuvos įmones ieškoti verslo galimybių Afrikoje, kurioje informacinių technologijų ir telekomunikacijų sektorius turi didelį potencialą plėtrai.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   0524Afrika.jpg

   Gegužės 24 dieną tarptautinės Afrikos dienos išvakarėse Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atidarė  tradicinį festivalį „Afrikos dienos 2018“. 

   Kultūros renginiai »
   20180522_1709, _G4A0841.jpg

   Gegužės 22 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Užsienio reikalų ministerija, viešoji įstaiga „AfriKo“ ir Krašto apsaugos ministerija surengė viešą diskusiją „Tarptautinės misijos ir operacijos: ką mūsų kariai veikia Afrikoje?“, kurios metu Lietuvos bei užsienio šalių akademikai, diplomatai ir saugumo ekspertai aptarė tarptautinių misijų bei operacijų svarbą Lietuvos užsienio politikai.

   Kultūros renginiai »
   postas eventas 4.jpg

   Gegužės 22–birželio 6 dienomis, minint Tarptautinę Afrikos dieną, kaip ir kasmet, Lietuvos užsienio reikalų ministerija su partneriais rengia „Afrikos dienas“. Renginių lankytojai turės galimybę susipažinti su spalvinga Afrikos žemyno šalių kultūra ir tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

   Kultūros renginiai »

   Naujienlaiškio prenumerata