Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Zananavičius: Pritariame Europos Komisijos siekiui skirti dėmesį ekologinei ir skaitmeninei pertvarkai

Sukurta 2020.02.25 / Atnaujinta 2020.02.25 17:23
  Viceministras A. Zananavičius: Pritariame Europos Komisijos siekiui skirti dėmesį ekologinei ir skaitmeninei pertvarkai

  Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Sąjungos tikslams 2020 metais ir teisėkūros planavimui.

  Posėdyje buvo aptarta Europos Komisijos (EK) 2020 metų darbo programa, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas ekologinei ir skaitmeninei pertvarkai sprendžiant klimato kaitos, skaitmeninimo ir migracijos problemas, akcentuojama, kad bus įgyvendinamas siekis didesnį dėmesį skirti ES vaidmens pasaulyje stiprinimui.  Taip pat akcentuota, kad ES turi ginti teisinės valstybės principą.

  „Lietuva pritaria Komisijos darbo programoje išreikštam siekiui skirti dėmesį ekologinei ir skaitmeninei pertvarkai bei stiprinti ES vaidmenį pasaulyje. Kita vertus, norėtume daugiau ambicijos ekonominei ir socialinei konvergencijai, infrastruktūros plėtrai, energetikos tikslams ir Rytų kaimynystės politikai“, – teigė viceministras A. Zananavičius.

  Taryboje aptartas pasirengimas šių metų kovo 26–27 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuriame numatomos ES ekonominio pagrindo stiprinimo, skaitmenizacijos, ES plėtros ir išorinių santykių temos. „Ypatingo dėmesio reikalauja ES vidaus rinkos stiprinimas, jos pritaikymas prie skaitmeninio amžiaus ir vis dar esančių kliūčių vidaus rinkoje šalinimas, ypač paslaugų srityje. Taip pat itin svarbu pradėti derybas dėl narystės su Šiaurės Makadonija ir Albanija, peržiūrima ES plėtros metodologija neturi stabdyti šio proceso”, – sakė viceministras.

  Taryboje ministrai taip pat aptarė būsimas derybas su Jungtine Karalyste dėl ateities santykių ir patvirtino ES derybinį mandatą. Mandate numatoma, kad ES sieks plačios sutarties, kuri  apimtų prekybos klausimus, taip pat bendradarbiavimą užsienio politikos ir saugumo srityse, vieningą ginčų sprendimo mechanizmą.  Derybos prasidės kovo 2 dieną ir bus siekiama, kad naujoji sutartis tarp ES ir JK įsigaliotų nuo 2021 metų sausio 1 dienos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_2985.jpg

  Kovo 24 dieną vaizdo konferencijos būdu užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti ES atsaką į COVID-19 pandemiją bei pritarti stojimo į Europos Sąjungą derybų pradžiai su Šiaurės Makedonija ir Albanija.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Kovo 23 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius video konferencijos būdu dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje, kurios pagrindinė tema – atsakas ir ES valstybių narių veiksmai COVID-19 pandemijos kontekste. Ministrai daugiausia dėmesio skyrė pagalbos ES piliečiams, negalintiems grįžti iš trečiųjų šalių, klausimui, aptarė būtinybę stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą kovojant su koronaviruso COVID-19 pandemija.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Zagrebe, kuriame daugiausiai dėmesio skirta bendrai ES politikai Rusijos atžvilgiu.

  Daugiašaliai santykiai »
  Tymon Markowski nuotr..jpg

  Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Estijos Europos reikalų viceministru Martu Volmeru lankėsi Skopjė (Šiaurės Makedonija) bei Tiranoje (Albanija).

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 5-6 dienomis  ministras Linas Linkevičius Zagrebe (Kroatijoje) dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) ir neeiliniame ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Gymnich susitikime ministrai aptars ES politiką Rusijos ir Turkijos atžvilgiu. 

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais lankysis Skopjėje (Šiaurės Makedonijoje) bei Tiranoje (Albanija).

  Daugiašaliai santykiai »