Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius: žmogaus teisės yra integrali Lietuvos užsienio politikos darbotvarkės dalis

Sukurta 2017.05.12 / Atnaujinta 2017.05.12 20:15
   Viceministras D. Skusevičius: žmogaus teisės yra integrali Lietuvos užsienio politikos darbotvarkės dalis
   Viceministras D. Skusevičius: žmogaus teisės yra integrali Lietuvos užsienio politikos darbotvarkės dalis

   Užsienio reikalų ministerija ir užsienio šalių diplomatinės atstovybės prisidėjo rengiant Vilniaus rotušėje gegužės 12 dieną vykusį Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (IDAHOT) paminėjimą, kurį organizavo Lietuvos nacionalinė LGBTI teisių organizacija LGL.

   Renginio atidaryme kalbėjęs užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė, kad pagrindinių laisvių ir žmogaus teisių užtikrinimas yra skaidresnės ir tvaresnės demokratijos garantas.

   „Žmogaus teisių gynimas išlieka svarbiu prioritetu Lietuvos užsienio politikoje. Užsienio reikalų ministerija nuosekliai prisideda prie tarptautinės bendruomenės pastangų siekiant išgyvendinti netolerancijos ir diskriminacijos reliktus, nes tik užtikrinant lygias galimybes, visapusišką toleranciją ir nediskriminacijos principus, galima sukurti laisvą, atvirą ir demokratinę visuomenę“, – sakė D. Skusevičius.

   Viceministras taip pat informavo, jog tarptautinės IDAHOT dienos išvakarėse Lietuva prisijungė prie tarptautinės Lygių teisių koalicijos, kuri didelį dėmesį skiria kovai su prievarta ir diskriminacija prieš LGBTI bendruomenę.

   „Prisijungimas prie tarptautinės Lygių teisių koalicijos yra Lietuvos valstybės pasiryžimas gerbti žmogaus teisių nedalomumą bei užtikrinti pagrindines teises ir laisves, kurios priklauso visiems be išimties“, – pabrėžė D. Skusevičius.

   Lietuvai kandidatuojant į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 m. kadencijai, siekiama aktyviau įgyvendinti tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje ir prisidėti prie tarptautinių žmogaus teisių standartų stiprinimo.

   IDAHOT – Tarptautinė diena prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją nuo 2004 m. kasmet yra minima gegužės 17 d. ir dabar yra švenčiama daugiau nei 130 pasaulio šalių. Šią dieną oficialiai mini ir Europos Parlamentas. Ši diena kartu yra skirta paminėti Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimą 1990-aisiais išbraukti homoseksualumą iš Tarptautinės ligų kvalifikacijos sąrašo.

   .

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas liepos 26 dieną paskelbė savo baigiamąsias išvadas ir rekomendacijas dėl Lietuvos ketvirtojo periodinio pranešimo pagal Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą, kurį Lietuvos užsienio reikalų viceministro Nerio Germano vadovaujama vyriausybinė delegacija pristatė liepos 10–11 dienomis Ženevoje vykusioje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto 123-iojoje sesijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   0712JTZT2.jpg

   Liepos 10-11 dienomis Ženevoje Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetas 123-oje sesijoje svarstė Lietuvos ketvirtąjį periodinį pranešimą pagal Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą.

   Daugiašaliai santykiai »
   tomas_razmus-9502.JPG

   Liepos 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir viceministras Darius Skusevičius Vilniuje su Ukrainos žmogaus teisių komisare Liudmila Denisova aptarė Rusijoje neteisėtai kalinamų Ukrainos piliečių žmogaus teisių pažeidimus ir galimybes aktyviau kelti šį klausimą tarptautinėse organizacijose.

   Dvišaliai santykiai »

   Profesorius Dainius Pūras, Jungtinių Tautų (JT) specialusis pranešėjas teisei į sveikatą,  birželio 5 dieną išrinktas JT Žmogaus teisių tarybos Specialiųjų procedūrų koordinavimo komiteto pirmininku.  Šiose pareigose jis koordinuos apie 80 nepriklausomų JT ekspertų, įgyvendinančių organizacijos mandatus žmogaus teisių srityje, veiklą.

   Daugiašaliai santykiai »
   Group Photo.jpg

   Balandžio 11–13 dienomis Kopenhagoje vyko aukšto lygio Europos Tarybos konferencija skirta Europos žmogaus teisių konvencijos sistemos tęstinei reformai.  Jos metu buvo priimta „Kopenhagos deklaracija“, kuria siekiama įvertinti dabartinės Europos Žmogaus Teisių Teismo reformos procesą, pasiūlyti naujas konvencijos sistemos stiprinimo priemones ir gaires tolesnei Teismo reformai.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_8050.jpg

   Kovo 26 - 27 dienomis JAV sostinėje Vašingtone vykusiame Lygių teisių koalicijos susitikime dalyvavo ir Lietuvos ambasados atstovas.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata