Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje vyks konferencija apie kolektyvinių traumų įveikos būdus

Sukurta 2020.02.27 / Atnaujinta 2020.02.27 13:27

Kovo 5-6 dienomis Vilniuje Užsienio reikalų ministerija organizuoja tarptautinę konferenciją „Neužgijusios praeities žaizdos: pasekmės ir įveikos būdai“.

Konferencijos dalyviai sieks atsakyti į klausimus, ar psichoterapiniai gydymo būdai gali padėti tautoms įveikti traumas, kurias sukelia karas, etninis ir religinis smurtas, genocidas, žudynės ar politinė priespauda? Kokios yra ilgalaikės kolektyvinės traumos, likusios be priežiūros per kelias kartas, pasekmės?

Konferencija suburs unikalų pripažintų ekspertų būrį iš Europos, Azijos ir Amerikos. Renginyje dalyvaus 2015 metų Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič, keturis kartus nominuotas Nobelio taikos premijai profesorius Vamikas Volkanas, buvęs Indijos užsienio reikalų ministras MJ Akbaras, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos vyriausiasis tautinių mažumų komisaras  Lamberto Zannieris, rašytoja Nora Ikstena, žymus tarpetninių ir tarpreliginių santykių specialistas profesorius Avishai Margalitas ir daugelis kitų.

Konferencijos įžanginį žodį tars prezidentas Valdas Adamkus.

Renginys organizuojamas kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centru, Vilniaus universiteto Psichologijos institutu ir kitais partneriais.