Santuokos sudarymas ambasadoje

Sukurta 2021.03.23

Lietuvos Respublikos ambasadoje registruojamos tik Lietuvos Respublikos piliečių santuokos. Santuoka ambasadoje registruojama tik tuo atveju, jei būsimieji sutuoktiniai arba vienas iš jų yra deklaravę (-ęs) gyvenamąją vietą užsienio valstybėje.

Norint registruoti santuoką ambasadoje, abu Lietuvos Respublikos piliečiai turi pateikti prašymus įregistruoti santuoką.

Prašymo santuokai registruoti forma.

Prašymai gali būti teikiami:

  • atvykus į ambasadą asmeniškai, prieš tai iš anksto užsiregistravus į priėmimą, pateikus galiojančius asmens tapatybės dokumentus ir vietoje užpildžius ir pasirašius prašymą.
  • registruotu paštu ar per kurjerį, laikantis šių reikalavimų:
    • prašymas turi būti originalus, t. y. su aiškiai matomais ranka pasirašytais originaliais parašais (gali būti atsiųsti ir du atskiri prašymai);
    • prie prašymo įregistruoti santuoką originalo turi būti pridėtos Lietuvos Respublikos pasų arba asmens tapatybės kortelių kopijos (atvykus į ambasadą įregistruoti santuokos būtina su savimi turėti originalius asmens tapatybės dokumentus, kurių kopijos buvo pateiktos paštu ar per kurjerį).

Santuoka gali būti registruojama praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo padavimo dienos.

Sudarant santuoką, turi dalyvauti du liudininkai, kuriuos pasirenka būsimi sutuoktiniai. Liudininkai gali būti ir ne Lietuvos Respublikos piliečiai. Liudininkai turi su savimi turėti savo asmens tapatybės dokumentus. Jei būsimi sutuoktiniai liudininkų neturi, santuokos faktą gali paliudyti ambasados darbuotojai.

Informaciją apie santuokos registravimo konsulinę rinkliavą rasite čia.

Naujienlaiškio prenumerata