Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Belgijoje paskelbtos naujos kovos su Covid-19 priemonės

Sukurta 2020.12.21 / Atnaujinta 2020.12.21 11:20
  Belgijoje paskelbtos naujos kovos su Covid-19 priemonės

  Penktadienį, gruodžio 18 d., vakare įvykusio Belgijos Federalinės vyriausybės Konsultacijų komiteto posėdžio metu nuspręsta, kad, kadangi užsikrėtimų skaičiaus mažėjimas sustojo, bus imtasi papildomų priemonių ir taikoma griežtesnė galiojančių taisyklių laikymosi kontrolė.

   

  • Lieka galioti taisyklės „1 namų ūkiui daugiausia 1 artimas kontaktas“,  „4 asmenys susibūrimams lauke“. Kūčių vakarą ir Kalėdų dieną vieniši žmonės gali pakviesti 2 asmenis vienu metu.
  • Visi, atvykstantys į Belgiją ir prieš tai ilgiau nei 48 val. pabuvoję raudonojoje zonoje (kuri šiuo metu yra kone visoje Europoje), yra laikomi didelės rizikos kontaktais ir privalo 7 d. laikytis saviizoliacijos, tuomet atlikti testą ir tik sulaukus neigiamo rezultato leidžiama baigti saviizoliaciją.
  • Policija atidžiau tikrins, ar gyventojai laikosi taisyklių, pasienyje ir oro uostuose bus kontroliuojama, ar žmonės užpildė PLF - spec. kelionės formą. Pagerintas apsikeitimas duomenimis tarp BE Visuomenės sveikatos departamento „Sciensano“ duomenų bazės, vietos valdžios institucijų ir policijos. Skelbiama, kad saviizoliacija nėra privaloma, jei iš keleivio PLF galima spręsti, kad užsikrėtimo rizika yra itin maža (Ministras Pirmininkas detalizavo: „jei keliautojas vienas vaikščiojo po kalnus ir su niekuo nebuvo susitikęs“). PLF vertinimas bus gerokai griežtesnis nei anksčiau.
  • Nuo gruodžio 25 d. ne Belgijos rezidentai, norintys įvažiuoti į šalį ir prieš tai pabuvę raudonojoje zonoje, turės pateikti neseniai (48 val.) atliktą neigiamą „Covid-19“ testo rezultatą. Ypač atkreipiamas transporto kompanijų dėmesys į tai, kad nebūtų priimami keleiviai, neturintys tokio įrodymo.
  • 2021 m. pradžioje bus įdiegta nauja PLF sistema, skirianti profesionalias ir asmenines keliones. Verslo keliautojai, turintys darbdavio pažymėjimą, nebeprivalės laikytis saviizoliacijos, jei jų PLF nerodys rizikos. Visi kiti keliautojai saviizoliacijos laikytis privalės.
  • Sustiprinta nuotolinio darbo kontrolė tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose.
  • Apsipirkimai ir toliau vykdomi po vieną ir negali trukti ilgiau nei 30 minučių.
  • Iki sausio vidurio lieko galioti komendanto valanda: Valonijoje ir Briuselyje nuo 22 iki 6 val., Flandrijoje nuo vidurnakčio iki 5 val. ryto. Tiesa, Valonija padarė išimtį Naujųjų nakčiai, kai komendanto val. prasidės vidurnaktį.
  • Lieka galioti draudimas vykdyti veiklą „kontaktinės profesijoms“ – kirpėjams, grožio specialistams ir pan.

   

  Nuo sekmadienio vidurnakčio tiek Belgija, tiek Liuksemburgas mažiausiai 24 valandoms uždarė sienas keliautojams, atvykstantiems iš JK. Šiandien bus sprendžiama dėl tolimesnių priemonių.

   

  Liuksemburge galiojančias pandemijos valdymo taisykles galima rasti čia: https://covid19.public.lu/en/sanitary-measures/curfew.html

  Naujienlaiškio prenumerata