Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Prof. E. Aleksandravičius su Belgijos lietuviais aptarė pasaulio lietuvių istoriją

Sukurta 2014.10.16 / Atnaujinta 2014.10.16 11:29
  Prof. E. Aleksandravičius su Belgijos lietuviais aptarė pasaulio lietuvių istoriją

  Tęsiant Lietuvos narystės ES dešimtmečio minėjimo renginius, spalio 15 d. Briuselyje,  bendradarbiaujant Lietuvos Nuolatinei atstovybei ES, Lietuvos ambasadai Belgijos Karalystėje ir Belgijos lietuvių bendruomenės (BLB) debatų klubui, įvyko istoriko prof. Egidijaus Aleksandravičiaus naujausios knygos „Karklo diegas. Lietuvių Pasaulio istorija“ (2013 m.) pristatymas.

  Renginio metu vykusioje diskusijoje "Patriotiškumas versus globalumas šių laikų emigracijoje" knygos autorius su Belgijos lietuvių bendruomenės nariais, ES institucijose dirbančiais lietuviais dalijosi įžvalgomis apie plačią lietuvių kraustymosi po pasaulį geografiją ir įtaką tautos savivokai, aptarė lietuvių tautos migraciją nuo seniausių laikų iki mūsų dienų, svarbiausias nūdienos lietuvių tautos ir valstybės aktualijas. 

  Pasak renginio dalyvius pasveikinusio Lietuvos Nuolatinio atstovo ES pavaduotojo, ambasadoriaus Arūno Vinčiūno, Belgijoje savo antruosius namus atradusiems lietuviams ši diskusija ir pažintis su nauja knyga itin vertinga, nes padės kitaip, šiek tiek plačiau, pažvelgti į po pasaulį išsibarsčiusią lietuvių tautą, jos istoriją ir geriau suprasti mūsų tautos identitetą. Lietuvos Respublikos ambasadorius Belgijos Karalystėje Gediminas Varvuolis kreipėsi į susirinkusius ir padėkojo už itin sklandų ambasados ir Belgijos lietuvių bendruomenės bendradarbiavimą. Labai svarbu, kad vis globalėjančiame pasaulyje būtų ugdomas bendruomeniškumas, lietuvių gyvenančių užsienyje politinis aktyvumas bei skatinamas užsienio lietuvių dalyvavimas Lietuvos politiniame ir visuomeniniame gyvenime. Tuo požiūriu bendruomenė Belgijoje yra ypatinga, stebimas labai didelis aktyviai veikiančių ir garsinančių Lietuvą žmonių skaičius.

  „Juk tai tauta, kuri per tūkstantį metų nuolat įrodinėjo, kad buvo, yra ir bus lygi tarp lygių. Ji plėtėsi iki imperijos, ji krito žemiau žolės. Lietuviai buvo vejami lauk iš savo žemės, nors dar nesenai patys grobė svetimas žemes. Kaip ir daugelio amžinojo tautų kraustymosi bastūnų, lietuvių laukė įvairiausi nutikimai. Skirtingais laikais lietuvių pėdos pasiekė Ameriką, Aziją, Australiją, Pietų Afriką, Pietų Amerikos džiungles. Jie kūrėsi, kėlėsi, nepaisydami sunkiausių sąlygų.“, - savo knygoje rašo istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto lietuvių išeivijos instituto direktorius  E. Aleksandravičius.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha