Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aptarti svarbiausi tarptautiniai klausimai dėl Baltarusijos atominės elektrinės

Sukurta 2021.03.19 / Atnaujinta 2021.03.19 15:38

Kovo 19 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamos darbo grupės atominių elektrinių Lietuvos Respublikos kaimynystėje branduolinės ir radiacinės saugos ir aplinkosaugos klausimams dvišaliuose ir daugiašaliuose santykiuose nagrinėti susitikimas.

Darbo grupės nariai aptarė svarbiausius institucijų veiksmus tarptautinėje erdvėje dėl Baltarusijos atominės elektrinės (AE) projekto. Sutarta tęsti koordinuotą darbą ir komunikaciją tarptautinei bendruomenei dėl šio projekto saugos pažeidimų.

„Nuolatinis tarptautinės bendruomenės dėmesys Baltarusijos AE yra svarbiausias mūsų ginklas kovojant už saugią savo šalies aplinką ir gyventojų saugumą. Susitelkę galime įveikti ant neskaidrumo, atsainumo ir dezinformacijos pamatų pastatytą grėsmę ir pasipriešinti tolesnei šios elektrinės plėtrai“, – pabrėžė ministras G. Landsbergis.

Lietuva nuolatos ragina atsakingas Baltarusijos institucijas stabdyti AE pirmojo energijos bloko paleidimo darbus ir nedelsiant išspręsti visas saugos problemas: atlikti išsamų statybų aikštelės įvertinimą, ištaisyti tarptautinių konvencijų pažeidimus, įgyvendinti streso testų rekomendacijas ir kt. Lietuvai ir tarptautinei bendruomenei yra žinoma apie daugybinius incidentus nuo Baltarusijos AE statybų pradžios ir tai kelia grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos saugumui.

Darbo grupės susitikime dalyvavo Aplinkos, Energetikos, Vidaus reikalų ministerijų, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Radiacinės saugos centro atstovai, prezidento ir ministrės pirmininkės patarėjai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
unnamed (1).jpg

Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

Atstovybių naujienos »
DSC_2225.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
info covid 2.jpg

Baltarusijos Vyriausybės reikalavimu sumažinus Lietuvos diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje iki minimumo, nuo 2021 metų liepos 20 dienos Baltarusijoje vizos bus išduodamos tik išimtinais atvejais – Europos Sąjungos piliečių šeimų nariams, taip pat Baltarusijos piliečiams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose ir dirbantiems Lietuvos įmonėse.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »

Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje laikinoji reikalų patikėtinė informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie naujausią padėtį, susijusią su nelegalios migracijos srautais, pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais iš Baltarusijos pusės.

Atstovybių naujienos »