Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinis atstovas įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų vadovui

Sukurta 2021.06.04 / Atnaujinta 2021.06.04 09:47
  Lietuvos nuolatinis atstovas įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų vadovui

  Birželio 3 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) įteikė skiriamuosius raštus JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui.

  Susitikime ambasadorius R. Paulauskas perdavė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos sveikinimus bei pabrėžė veiksmingo daugiašališkumo, kurio centre – Jungtinės Tautos, užtikrinimo svarbą, JT Chartijoje įtvirtintų tarptautinės teisės principų ir teisės viršenybės laikymąsi. Ambasadorius R. Paulauskas atkreipė dėmesį į įtemptą situaciją regione ir Lietuvos siekį kartu su JT vadovybe užtikrinti regioninį saugumą.

  Susitikimo metu R. Paulauskas pakartojo Lietuvos vadovų kvietimą Jungtinių Tautų vadovui aplankyti Lietuvą artimiausiu laiku. JT Generalinis Sekretorius patikino, kad ieško progos įgyvendinti savo pažadą, kuris buvo atidėtas dėl pandemijos.

  Lietuva Jungtinėse Tautose ypatingą dėmesį skiria žmogaus, ypač moterų ir vaikų, teisėms, žurnalistų ir kitų civilių saugumo ginkluotuose konfliktuose užtikrinimui. Taip pat kartu su kitomis JT narėmis dalyvauja sprendžiant konfliktus Europos regione bei dalyvauja tokiose JT taikos palaikymo misijose ir operacijose, kaip JT taikos palaikymo misija Malyje (MINUSMA). Lietuva glaudžiai bendradarbiauja su kitomis šalimis, siekdama JT darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo, didelį dėmesį skiria kovai su klimato kaita, skaitmenizacijos plėtrai.

  Lietuvos nuolatinis atstovas JT šiuo metu pirmininkauja JT Vaikų fondo (UNICEF) Vykdomajai Valdybai. Lietuva yra JT Lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinio (UN Women) Vykdomosios Valdybos narė, taip pat kandidatuoja į JT Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metais.

  Jungtinės Tautos – tarptautinė universali organizacija, sukurta 1945 metų spalio 24 dieną, San Franciske, JAV. Lietuva jos nare tapo 1991 metais. JT narėmis šiuo metu yra 193 valstybės.

  Ambasadorius R. Paulauskas yra septintasis Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 1 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos sesijos interaktyviajame dialoge su JT Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.

  LT_judges.jpg

  Birželio 28 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu dar kartą pasmerkė Rusijos neteisėtus veiksmus prieš Sausio 13-osios bylą tyrusius ir nagrinėjusius Lietuvos prokurorus ir teisėjus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Birželio 8 dieną Lietuva kartu su Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkėmis Prancūzija ir Graikija bei kitomis grupės narėmis paskelbė bendrą pareiškimą dėl Baltarusijoje sulaikyto žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir Sofios Sapegos.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Vizualika.png

  Birželio 8 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Juntinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) kalbėjosi su JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Add a heading(1).png

  Birželio 7 dieną Lietuvos diplomatė Justina Krutulytė Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos rinkimuose išrinkta JT Šeštojo komiteto (teisiniai klausimai) vicepirmininke. Ji atstovaus 23 nares turinčią Rytų Europos regioninę grupę komiteto Generalinės Asamblėjos 76-ojoje sesijoje, prasidėsiančioje 2021 metų rugsėjį.

  Daugiašaliai santykiai »
  M. Adomėnas.jpg

  Gegužės 13 dieną Vilniaus rotušėje vyko dešimtoji tarptautinė konferencija, skirta žmogaus teisių gynėjo ir Nobelio Taikos premijos laureato  Andrejaus Sacharovo gimimo 100-mečiui paminėti.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »