Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pirmuoju „Metų europiečiu“ Lietuvoje išrinktas Vytis Jurkonis

Sukurta 2021.05.11 / Atnaujinta 2021.05.11 13:40
  Pirmuoju „Metų europiečiu“ Lietuvoje išrinktas Vytis Jurkonis

  Pirmą kartą Lietuvoje organizuotuose „Metų europiečio (-tės) 2021“ rinkimuose laimėtojo titulas atiteko daugiausiai visuomenės balsų surinkusiam Vyčiui Jurkoniui. Ilgametis žmogaus teisių gynėjas V. Jurkonis šiame konkurse buvo nominuotas už europietiškomis vertybėmis grįstą palaikymą baltarusių tautai.

  Pasak konkurso atrankos komisijoje dalyvavusio užsienio reikalų viceministro Arnoldo Pranckevičiaus, džiugu, kad žmonės šiuo prasmingu apdovanojimu įvertino ilgametę V. Jurkonio veiklą, paremtą ypač svarbiomis europietiškomis vertybėmis – demokratijos stiprinimu ir pagarba žmogaus teisėms. 

  „Žmogaus teisių gynimas,  pagalba nukentėjusiems nuo Baltarusijos režimo ir jo represijų persekiojamiems Baltarusijos piliečiams yra tik maža dalis visų Vyčio Jurkonio nuopelnų, kurie mums kasdien primena, jog mūsų europietiškos vertybės nėra duotybė. Mes turime jas puoselėti ir būti pasiruošę jas apginti kiekvieną dieną, o tokie pavyzdžiai suteikia įkvėpimą tai daryti“, - pabrėžė viceministras.

  „Metų europiečio“ apdovanojimas laimėtojui įteiktas sekmadienį, specialioje LRT laidoje, skirtoje Europos dienai paminėti. „Labai džiaugiuosi, kad atsirado „Metų europiečio“ apdovanojimas, nes jis skatina ne tik mąstyti, ką reiškia būti europiečiu, bet taip pat ir veikti, kad Lietuvoje būtų daugiau Europos, o Europoje daugiau Lietuvos. Esu dėkingas nominavusiems ir balsavusiems, ir noriu tikėti, kad tai kartu yra ir mūsų solidarumo, paramos baltarusiams išraiška. Kovodami už savo laisvę ir pasirinkimo teisę, baltarusiai siunčia aiškią žinią, kad vertybės kaip laisvė ir demokratija, deja, nėra savaime suprantamas dalykas", - atsiimdamas prizą kalbėjo V. Jurkonis.

  V. Jurkonis jau daugelį metų vadovauja nevyriausybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Freedom House“ Lietuvos skyriui, dėsto Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Po 2020 metais įvykusių suklastotų prezidento rinkimų Baltarusijoje, V. Jurkonis įgyvendino daugelį įvairių žmogaus teisių gynybos, pagalbos persekiojamiems baltarusiams bei politinių kalinių palaikymo iniciatyvų, siekiant užtikrinti europietiškomis vertybėmis grįstą paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei.

  „Metų europiečio (-tės)“ rinkimai Lietuvoje organizuojami pirmą kartą. Pirmame rinkimų etape pakvietus visuomenę siūlyti savo kandidatus, sulaukta beveik 50 nominacijų iš visos Lietuvos. Konkurso atrankos komisija atrinko penkis finalininkus tarp kurių, be laimėtojo, buvo žmogaus teisių gynėja, lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė Dalia Puidokienė, Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė bei žurnalistė Elena Reimerytė su projektu „Spalvos”.

  Atvirus visuomenei rinkimus organizavo asociacija Europiečių judėjimas (European Movement Lithuania - EML) kartu su projekto partneriais Užsienio reikalų ministerija, Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje, AB „Lietuvos geležinkeliai‘ bei LRT.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Birželio 8 dieną Lietuva kartu su Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkėmis Prancūzija ir Graikija bei kitomis grupės narėmis paskelbė bendrą pareiškimą dėl Baltarusijoje sulaikyto žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir Sofios Sapegos.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  UN7895693_6-3-21_ED_2327_.jpg

  Birželio 3 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) įteikė skiriamuosius raštus JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui.

  Daugiašaliai santykiai »
  M. Adomėnas.jpg

  Gegužės 13 dieną Vilniaus rotušėje vyko dešimtoji tarptautinė konferencija, skirta žmogaus teisių gynėjo ir Nobelio Taikos premijos laureato  Andrejaus Sacharovo gimimo 100-mečiui paminėti.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Šiandien, kovo 23 dieną, į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje išreikšti protestą dėl parlamentarės Dovilės Šakalienės bei Europos Sąjungos (ES) institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus.