*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Briuselyje – pasaulio lietuvių profesionalų klubų suvažiavimas

Daugiau nei 70 lietuvių diasporos profesionalų iš 14 valstybių suvažiuos į Briuselį rugsėjo 13-15 d. aptarti švietimo ateities Lietuvoje, dirbtinio intelekto proveržio galimybių gimtinei, pilietybės išsaugojimo, naujos Seimo apygardos temas. Ženkli metinio suvažiavimo programos dalis bus skirta stiprinti klubų organizacinius įgūdžius bei pasidalinti patirtimi.

Briuselyje – pasaulio lietuvių profesionalų klubų suvažiavimas

 

Daugiau nei 70 lietuvių diasporos profesionalų iš 14 valstybių suvažiuos į Briuselį rugsėjo 13-15 d. aptarti švietimo ateities Lietuvoje, dirbtinio intelekto proveržio galimybių gimtinei, pilietybės išsaugojimo, naujos Seimo apygardos temas. Ženkli metinio suvažiavimo programos dalis bus skirta stiprinti klubų organizacinius įgūdžius bei pasidalinti patirtimi.

Trečiajį metinį profesionalų klubų susitikimą organizuoja Belgijos ir Liuksemburgo lietuvių iniciatyva įkurtas investuotoju klubas „MAM Investment Club“ kartu su Lietuvos ambasada Belgijoje ir Lietuvos nuolatine atstovybe Europos Sąjungoje, diasporos profesionaloų tinklu „Global Lithuanian Leaders | GLL ir Lietuvos teisininių draugijos Briuselio skyriumi. 

„Pasiekę laimėjimų profesinėje srityje, pripažinti ir įtakingi savo buvimo šalyse, net ir gyvendami svetur lietuviai profesionalai darbais prisideda prie investicijų į Lietuvą pritraukimo, profesinės mentorystės projektų, konsultavimo, Lietuvos konkurencingumo didinimo. Tai yra nepaprastai svarbu, nes tai – modernios, protingos, solidarios šalies bruožas“, – sako Lietuvos ambasadorė Belgijoje Rita Kazragienė.

Renginiu siekiama suvienyti diasporos profesionalų klubus iš viso pasaulio, sutelkti klubų aktyviausius narius žinių ir veiklos metodikos apsikeitimui. Taip pat aptarti karščiausias pasaulio lietuviams aktualijas bei pasiūlyti Lietuvai pažangos ir globalaus konkurencingumo idėjų. Profesionalų klubų telkimu bendriems projektams jau nuo 2016 m. užsiima „Global Lithuanian Leaders“ | GLL, tikėdamas tarptautinių profesionalų verte Lietuvai.

Lietuvių profesionalai iš JAV, Danijos, Airijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Vokietijos, kitų šalių, teiks idėjas švietimo ateities vizijai Lietuvoje, technologijų vystymui, dirbtinio intelekto pasitelkimui.

Į trečiąjį metinį renginį atvyksta lietuviai iš beveik 20 profesionalų klubų, tokių kaip „Lithuanian City London Club“, Vašingtono, Stokholmo, Kopenhagos, Oslo lietuvių profesionalų klubų, „LEO Berlin“.

Susitikimų tradicija prasidėjo Kopenhagoje 2017 m. Jį surengė Kopenhagos profesionalų klubas | LPC bendromis jėgomis su Lietuvos ambasada Danijoje ir sukvietė virš 30 penkių klubų atstovų. Antrąjį metinį susitikimą organizavo Airijos profesionalų | LPNI komanda, subūrusi daugiau nei 60 profesionalų iš  8 klubų (įskaitant JAV)  trijų dienų ir dviejų naktų intensyviai mokymų ir dirbtuvių programai.

Apie renginio programą:

Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje ambasadorė Jovita Neliupšienė su JAV ir Europos profesionalais aptars naujausias Bendrijos aktualijas, įskaitant Lietuvos poziciją dėl Brexit, Europos Komisijos strateginių krypčių, kitas ES karščiausias temas.  

Kokie pokyčiai būtini Lietuvoje – ekonomikoje, švietimo sistemoje, kad kurtųsi dirbtinio intelekto kompanijos ir šalies tarptautinis konkurencingumas stiprėtų? Kaip užtikrinti, kad mūsų talentai būtų pasiruošę dirbtinio intelekto revoliucijai, o mūsų švietimo sistema sukurtų stiprius pagrindus pažangiausių naujųjų technologijų vystymui? Koks šiame procese valstybės, verslo, globalių šalies talentų vaidmuo? Į šiuos ir kitus klausimus dalyviai atsakymų ieškos kartu su Blockchain Centre Vilnius valdybos pirmininku P. Kunčinu, Vytauto Didžiojo universiteto profesore D. Jakavonyte-Staškuviene, LMA Jaunosios akademijos pirmininku dr. D. Murausku, CUJO AI Verslo vystymo vadovu V. Žukausku, Europos Komisijos DG Connect Audiovizualinių ir komunikacijos paslaugų politikos skyriaus vadovo pavaduotoju A. Perkausku.

Pilietybės išsaugojimo referendumo rezultatus ir pasaulio lietuvių apygardos Seimo rinkimuose 2020 m. steigimą pasaulio lietuviai aptars su Seimo-PLB komisijos pirmininku, Vašingtono klubo vadovu prof.dr. R. Baltaduoniu ir URM Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja L. Žukauskaite.

Klubų atstovai dalinsis patirtimi organizacinėse dirbtuvėse, kurių metu ieškos sprendimų, kaip surasti klubo narius vienijantį ir prasmingą ilgalaikį projektą, kaip būti išgirstiems informaciniame triukšme, kaip užtikrinti klubų veiklos ir valdybos tęstinumą.

Diasporos profesionalų klubų suvažiavimo dalyviai taip pat lankysis Europos Parlamente, susikaus protmūšyje apie Lietuvą, vyks kiti kontaktų apsikeitimo susitikimai.